1. Новини Закарпаття
  2. >

Держсекретаря Угорщини не пустили на Закарпаття

04.09.2020 22:35 Без кордонів

Україна заборонила в’їзд на Закарпаття державному секретарю Угорщини з питань національної політики Арпаду Потапі.

Україна заборонила в’їзд на Закарпаття державному секретарю Угорщини з питань національної політики Арпаду Потапі.

Цю інформацію, поширену угорськими медіа, підтвердили також у МЗС України, написала "Європейська правда".

Арпад Потапі планував відвідати церемонію відкриття школи №10 в Ужгороді, що відбулася 3 вересня. Реконструкція навчального закладу відбулася за фінансування угорського уряду, однак його приїзд був заблокований через нещодавнє рішення Києва про заборону в’їзду іноземців.

Україна могла зробити виняток для урядової делегації з Будапешта із Потапі на чолі, але відмовилася це робити, заявив угорський консул Ласло Куті.

"Ми чекали на гостей з Угорщини на цю подію, але на жаль, у кількох сотніх кілометрів звідси (у Києві - ЄП) хтось вирішив, що приїзд угорської урядової делегації є найбільшою загрозою епідеміологічній ситуації. Через це делегація не прибула до Ужгорода", - розповів дипломат на церемонії, якого цитує сайт угорської меншини Karpatalja.

Ця заява спричинила резонанс в угорських медіа – у п’ятницю дану історію опублікувала більшість видань країни.

Надвечір на дані повідомлення відреагував також МЗС України, заявивши, що "із подивом" сприйняв слова консула. Втім, офіційна заява МЗС лише підтвердила ключові тези з угорського повідомлення.

"Неможливість в'їзду пов'язана з введеними Урядом України обмеженнями на в'їзд іноземців у контексті протидії пандемії коронавірусу, що добре відомо угорській стороні і не носить політичного характеру", - заявило зовнішньополітичне відомство. В МЗС водночас вважають, що ця ситуація свідчить про загострення конфліктної риторики від представників офіційного Будапешта: "Така риторика дипломата свідчить про неповагу до законів країни перебування і свідомо вводить в оману громадськість, не сприяючи нормалізації українсько-угорських відносин".

Варто зауважити, що аргумент МЗС про епідемічну небезпеку візиту не видається обгрунтованим. Угорщина, має найменшу кількість заражень відносно до населення серед усіх держав континентальної Європи - цей показник, за даними МОЗ, уп'ятеро менший за український.

Нагадаємо, Угорщина зазнала критики ЄС.

Читайте на ГК:Прогноз погоди на Закарпатті: хмарно, часом дощ, в горах місцями з мокрим снігом та снігом
Читайте на ГК:Бендаси: розмова про найвідомішу родину-хранителів історичної спадщини Закарпаття
Читайте на ГК:Закарпатські рятувальники та поліція контролюють безпеку місць продажу піротехнічних виробів (ФОТО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська
загрузка...