1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Світ
  4. > >

"Доброта та людяність не мають нації": в Польщі організували збір коштів для українців хворих на коронавірус

24.08.2020 23:41 Без кордонів

Українців привіз на роботу посередник, та залишив відбувати карантин.

Українців привіз на роботу посередник, та залишив відбувати карантин.

Жителі села Халкув (Chałków) у Сілезькому воєводстві організували інтернет-збір коштів для групи українців, хворих на коронавірус.

Збірка триває на спеціалізованому порталі zrzutka.pl, пoвідoмляє Yavp.pl. У такий спосіб місцеві жителі вирішили допомогти працівникам з України, які залишилися без грошей та їжі.

На цей момент вже зібрано близько 5 тисяч злотих. Загалом планують - 20 тис злотих. Кошти підуть на купівлю продуктів, ліків, засобів гігієни, оплату користування телефонами та газом у будинку, куди поселили людей. Якщо буде надлишок грошей, то його обіцяють переказати родинам тих осіб, які приїхали на роботу до Польщі. 

Нагадаємо, 50-особова група українців приїхала на роботу в населений пункт Вонсош Попувського повіту минулого тижня. Їх поселили в окремий будинок, де вони мали відбути карантин. Однак виявилося, що 19 осіб вже були хворими на коронавірус. Це підтвердили зроблені тести. 

Тоді перевізник перевіз хворих (19 осіб) у населений пункт Халкув Клобуцького повіту, де поселив в окреме приміщення. Він запевнив, що всі почуваються добре й мають все необхідне, включаючи їжу. Насправді ж людям він видав лише кілька буханок хліба, трохи макаронів та круп.

Довелося втрутитися адміністрації повіту, яка викликала рятувальну службу. Дев'ятьох українців спочатку гостіпалузвали, але потім відпустили на лікування додому. Тепер місцеві жителі збирають гроші, аби допомогти українцям. 


“Ці люди хворіють на коронавірусу й застрягли в Халкуві без грошей та їжі. Багато з них залишили свої сім'ї та дітей в Україні без засобів для існування. Немає чіткої інформації про те, коли цим людям дозволять виїхати. Можливо, це буде за кілька тижнів або за кілька місяців, коли всі здадуть негативний тест на коронавірус. Ситуація, в якій вони опинилися, стала величезним стресом для них та їхніх родин в Україні”, - йдеться в преамбулі до збірки коштів.

Нагадаємо, з Польщі депортували українців, котрі збрехали на кордоні й не відбули карантин.

Читайте на ГК:Коронавірус: у Польщі розпочалася вакцинація
Читайте на ГК:"Вони не залишили без уваги крики про допомогу": у Польщі троє українців врятували дитину та стали героями (ФОТО)
Читайте на ГК:Польща вводить комендантську годину в новорічну ніч
загрузка...