1. Новини Закарпаття
  2. >

"У заробітчан-нелегалів конфіскували майже 39 000 €": в Німеччині за липень затримали 136 українців

05.08.2020 20:06 Без кордонів

І це лише публічно висвітлені випадки затримання, а насправді їх може бути набагато більше.

І це лише публічно висвітлені випадки затримання, а насправді їх може бути набагато більше.

Як зазначається в блозі Európa pre hostí, більшість затриманих українців - 125 осіб, як чоловіки так і жінки - це нелегальні заробітчани. Ще 11 осіб - громадяни України, що хуліганили, скоїли дрібні крадіжки та інше. І це при тому, що врахована кількість затриманих українців і фінансових санкцій накладених на них лише в тих випадках, що стали публічними - тобто, потрапили до офіційних поліцейських повідомлень для ЗМІ.

Не дивлячись на те, що широкі верстви користувачив інтернету поінформовані, щодо жорсткої боротьби з нелегалами в ЄС,  потік "шукачів щастя" з України не меншає. Як і раніше, в Німеччині українців затримують цілими бусами (вся динаміка затримать за липень: див. тутосьде, потім отут, а також тут). В Німеччину нелегали потрапляють, найчастіше, через Польщу. Саме там розвинута мережа агенцій з працевлаштування - і далеко не всі вони додержуються літери закону. У багатьох фахівців є враження, що на ринку нелегального працевлаштування в ЄС домінує саме польсько-українська мафія. Трохи вище я вже навів посилання затримань українців в липні - з 1-го, по 21-е - німці за три тижня "виловили" 107 українців і вилучили у них 27 900 €. Переглянемо тепер німецьку стрічку поліцейських прес-релізів за 10 останніх днів липня, принаймні, ті, що були найбільш показовими. 

Гьорліц (Görlitz - нім.). На шляху додому, на автобані А4, двоє українських заробітчан зупинились у зоні відпочинку "Ан дер Найсе"  (тобто, біля річки Найсе, або "у Найсе" -Autobahnrastplatz An der Neiße - нім.), це лише в 2 км від німецько-польського кордону. Поліцейська перевірка не забарилася. Далі, як вказано в повідомленні поліцейського прес-офіцеру Івонни Хьоппнер (Ivonne Höppner - нім.) "...Швидко з'ясувалося, що 40-річний і 34-річний українці разом працювали на буд. майданчику в районі Цвікау (Zwickau - нім.). Всього у них було конфісковано 2905 € нелегальної з/п...". (Подробиці нім. шукай тут). 

А от ще один липневий приклад дотепності українських заробітчан. Як повідомила прес-офіцер поліції Сабіна Діттманн (Sabine Dittmann - нім.), неподалік Ліндау (Lindau - нім., див. фото вище, а почитати про це місце можна тут), на прикордонному пункті Хьорбранц (Grenzübergang Hörbranz - нім.) під час контролю автобуса далекого сполучення, який прямував з іспанської Барселони було затримано 47-річну українку. Вона надала поліцейським дійсний паспорт з просроченою польською "робочою" візою, строк дійсності якої закінчився в квітні. Поліція  -за словами Сабіни Діттманн - з'ясувала, що жіночка доглядала за старими людьми в Дармштадті (Darmstadt  - нім.) та Вісбадені (Wiesbaden - нім.) з листопада 2019р. Жінка заплатила 800 € поліції і вже наступного дня вилетіла з Німеччини в Київ. Продовжуючи розслідування, німці встановили, що українка надала недостовірну інформацію для отримання польської довгострокової візи. Німецька сторона вважає це кримінальним злочином і пропонує тепер польським колегам остаточно вирішити долю заробітчанки (подробиці нім. - тут). Якщо ж польським правоохоронцям не вдастся розшукати мандрівницю, вона до кінця життя не зможе без проблем в'їхати в  Європу. 

27-го липня, на автобані А94, неподалік з'їзду до міста Нойеттінг (Neuötting - нім., це неподалік від німецько-австрійського кордону - авт.) федеральна поліція зупинила мікроавтобус на українських номерах. Про це повідомив прес-офіцер поліції Максиміліан Вірц (Maximilian Wirz - нім., див. тут). В авто знаходились жінки та чоловіки - громадяни України. Один чоловік повідомив, що він їде купляти авто, але не зміг якимось чином підтвердити власну платоспроможність. Це питання у поліції виникло, коли вони з'ясували, що молодик клеїть дурня - він демонстрував бронювання готелів, які завчасно, перед поїздкою відмінив.

Всі ж інші попутники "покупця" автомобілів продемонстрували поліції підроблені трудові договори. Щоб з'ясувати це, поліції вистачило зробити один-єдиний дзвінок роботодавцю, який був вказаний в договорах. Всіх 8-мох пасажирів буса того ж дня депортували до Австрії, звідки вони і приїхали. Далі стовідсотково їх депортують в Україну. А от водій буса був доставлений за рішенням суду до в'язниці - його звинувачують у контробанді людей і спробі нелегального перетину кордону групою заздалегідь підготовлених до злочину осіб.

28-го липня - знову групове затримання українських заробітчан. Івонна Хьоппнер повідомила, що в зоні відпочинку на автобані А4 (Rastplatz Wiesaer Forst - нім.) неподалік від Гьорліцу, були зупинені жінка і чотири чоловіки з України. Після нетривалих допитів та з'ясувань, поліція знала весь трудовий шлях заробітчан. Загалом у них вилучили 5700 €, та ще й крім цього, з кожного утримали по 250 € (тобто всього - ще 1250 €) для забезпечення кримінального провадження. Обвинувачені в нелегальній праці, в нелегальному знаходженні на території Німеччини були передані у відповідний імміграційний відділок для подальших дій та з'ясувань (див. нім. тут). 

29-го липня - німецька поліція неподалік від міста Пірна (Pirna - нім.), під час контролю польського мікроавтобусу, затримали п'ятох жінок з України. Вони стверджували, що їдуть на тиждень до Німеччини, як туристки. Не допомогло - поліціянти не повірили та й швидко знайшли докази своєї правоти. Всі жіночки депортовані в Польщу. Про фінансові санкції - чи були вони взагалі - прес-офіцер Франк Барбі (Frank Barby - нім.) не повідомив (див. тут).

30-го липня п'ятірку українців затримали вже в Мангеймі (Mannheim - нім.). За повідомленням прес-офіцеру Міхаеля Клумпа (Michael Klump - нім.) тамтешні поліціянти у співпраці з митниками проводили перевірку на дорогах. Загалом перевірили 28 людей і 9 транспортних засобів. П'ятеро українців перевірку не пройшли, були викриті як нелегальні працівники. Міхаель Клумп відзначає, що "чорні заробітчани" та їхні роботодавці влаштовують "соціальне шахрайство", не сплачуючи податки.

Крім описаного вище, в останні дні липня були в Німеччині ще й затримання двох дрібних крадіїв з України - один в місті Рюден (Rhüden - нім.) вкрав продукти харчування в супермаркеті, а другий в місті  Саарбрюкен (Saarbrücken - нім.) потягнув в аптеці спиртову настоянку. Обидва були схоплені на гарячому. Таким чином, кількість українців, затриманих в Німеччині сягнула 136 осіб, а сума фінансових стягнень з них (принаймні частка, яка стала публічною - авт.) дорівнює 38 555 €

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що в Німеччині затримали українців-заробітчан без дозволів на роботу.

Читайте на ГК:Чи є секс на МКС та інші історії про фізіологію в космосі
Читайте на ГК:Знаменита модель показала, як COVID-19 змінив її фігуру (ВІДЕО)
Читайте на ГК:Товсту мавпу відправили в "табір схуднення" (ВІДЕО)
загрузка...