1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Світ
  4. > >

Жителі прикордонних сіл і містечок Словаччини бояться автоматичного роумінгу з Закарпаття (ВІДЕО)

27.07.2020 15:56 Без кордонів

Для словацьких абонентів це означає карантин і штраф до тисяч євро.

Для словацьких абонентів це означає карантин і штраф до тисяч євро.

Новації в частині стеження за людьми за допомогою даних мобільного оператора про локації абонентів подеколи можуть стати обманом. Біля кордону, при сильному сигналі іноземної мобільної мережі, абонент, перебуваючи в Словаччині, може потрапити в український роумінг, інформує "Európa pre hostí".

І тоді словацький мобільний оператор доповість держорганам, що людина була в Україні - "червоній зоні" коронавірусу. Будь-який словак, який побував "там", повинен автоматично йти на карантин. У разі невиконання штраф може скласти і 5000 євро. Жителі словацьких прикордонних сіл і містечок вже бояться ...автоматичного роумінгу!

Сюжет про цю проблему зняли журналісти одного зі словацьких телеканалів. Страх на словаків наганяють зміни до Законів, відповідно до яких Уряд охорони громадського здоров'я отримає право витребувати у мобільних операторів перелік людей, що побували за кордоном в небезпечних країнах та їх подальші пересування.

Згадані зміни до Законів вже схвалені парламентом і урядом і знаходяться на підписі у президентки Зузани Чапутової. Якщо президентка підпише, зміни почнуть реалізовуватися.

Тележурналісти в згаданому сюжеті ведуть репортаж з прикордонного з Україною населеного пункту в Словаччині. Люди не покидали території країни, а кілька разів за день їм приходять СМС про включення автоматичного роумінгу: мовляв, вітаємо в Україні!... Само собою, вони бояться, що їх вважатимуть "ухилянтами" від карантину з подальшими штрафними санкціями.

Журналісти звернулися до мобільних операторів. Ті відповіли, що не їхня задача розбиратися з кожним таким випадком - мовляв, нехай відповідальні чиновники з'ясовують подробиці. А міністр охорони здоров'я Марек Крайчий теж не бачить в цьому проблеми: можна вручну вимкнути в телефоні автоматичний перехід в зону прийому/передачі іноземного мобільного оператора і справа з кінцем! Але пересічні громадяни заперечують, що не всі люди похилого віку (та й просто непросунуті користувачі - блондинки, наприклад - авт.) Зможуть поміняти налаштування телефонів...

Загалом, як то кажуть, "нам би їхні проблеми" - цих самих стурбованих словаків. Проблема, як на мене, висмоктана з пальця. Це не привід для телесюжету на цілих 2 хв. 15 сек. Справді, навіть якщо хтось помилково потрапить в згаданий список тих, хто "побував" в Україні через автоматичний роумінг - помилку легко довести.

Адже словацько-український кордон жорстко охороняється. Без відома прикордонників жоден обиватель на "ту сторону" не потрапить. В чому проблема? Запросили дані прикордонників, на додаток до даних мобільних операторів і справа з кінцем. Тим більше, в європейській-то країні, де діє принцип презумпції невинуватості, це взагалі не проблема - скоріше, це морока тих самих перевіряючих з Уряду громадського здоровья. Так що, громадяни, наближаючись до словацько-українського кордону, проконтролюйте налаштування свого телефону.

Олександр Токмаков

Нагадаємо про клятий роумінг на Закарпатті: вітаємо Вас у Румунії

Читайте на ГК:Три дівчини загинули під колесами автобуса: подробиці трагічної ДТП в Словаччині (ФОТО)
Читайте на ГК:Пригоди ведмедя у Словаччині: тварина вільно бігає містом і кидається на перехожих (ВІДЕО)
Читайте на ГК:Екзотична тварина вражає місцевих жителів: у засніжених горах блукає несподіваний гість (ВІДЕО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська