1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

Перетинати чи не перетинати? Оновлені правила проїзду через угорський кордон

27.07.2020 10:19 Без кордонів Ексклюзив Голос Карпат

Вже майже 5 місяців пройшло від тоді, як в Україні офіційно ввели карантин та обмежили вільне пересування громадянам та мешканцям країни.

Вже майже 5 місяців пройшло від тоді, як в Україні офіційно ввели карантин та обмежили вільне пересування громадянам та мешканцям країни.

І хоч щомісяця спостерігається значне пом’якшення карантину, українці все ще скептично дивляться на літній відпочинок на морі, або навіть на коротеньку подорож до Угорщини.  Однак не поспішайте ховати валізи. Буде краще спершу розібратися, що ж це за «зелені зони» та коли потрібно робити ПЛР-аналізи?

 

Прямуємо до Угорщини?

З 15 липня 2020 року почали діяти нові правила перетину кордону. Залежно від епідеміологічної ситуації, країни розділили на три зони: зелена, жовта та червона.(список можна переглянути тут)

 В’їжджати в Угорщину можуть тільки особи, які не менше 14 днів знаходилися в жовтій та зеленій зонах (і можуть це підтвердити). Україна знаходиться в червоної зони. 

Отже, громадян Угорщини, який бажає з України потрапити додому, має пройти 14-денну самоізоляцію. По суті, самим українцям в’їзд на територію Угорщини заборонено, але є декілька виключень!

З 15 липня 2020 року право в’їзду в Угорщину мають громадяни України:

які є членами сім’ї громадян Угорщини;

які мають дійсний дозвіл на постійне проживання в Угорщині та члени їх сімей;

які мають дійсний дозвіл на тимчасове проживання в Угорщині, що дає право перебувати на території країни більше 90 днів;

які прибувають з країн, з середнім рівнем розповсюдження коронавірусу (https://magyarkozlony.hu/dokumentumok/c5f7b3f6959f8e2f23dd5a96a3817d28db9e2213/megtekintes – жовтий колір);

в рамках тридцятикілометрової зони на термін до 24 годин.

У інших випадках, у т.ч. коли особа прибуває з країни з високим рівнем розповсюдження коронавірусу (https://magyarkozlony.hu/dokumentumok/c5f7b3f6959f8e2f23dd5a96a3817d28db9e2213/megtekintes – червоний колір), в’їзд в Угорщину для громадян України можливий ЛИШЕ після отримання дозволу угорської поліції. Зокрема, за наявності достатніх підстав (судовий процес, працевлаштування, лікування, навчання, похорон тощо) потрібно заповнити угорською або англійською мовою та подати електронну заявку, доступну за посиланням.

Громадяни України, які вказані у пунктах 1- 4 та прибувають з країн з середнім та високим рівнями розповсюдження коронавірусу, можуть бути звільнені від карантину за наявності довідки органу охорони здоров’я щодо результатів двох негативних тестів на COVID-19 (SARS-CoV-2 teszt) з різницею видачі щонайменше у 48 годин. Довідка має бути видана протягом останніх п’яти днів та оформлена англійською чи угорською мовамиабо перекладена на вказані мови.

Станом на сьогоднішній день громадяни України, які бажають ТРАНЗИТОМ перетнути територію Угорщини, не потребують отримання індивідуального дозволу для транзиту.На українсько-угорському кордоні для транзиту можна використати виключно пункти пропуску «Тиса» та «Лужанка». 

 

Очікуєте гостей із закордону?

На сьогодні, в’їзд в Україну іноземцям та особам без громадянства дозволений! Але є одна умова - наявність поліса страхування, що покриває витрати, пов’язані з лікуванням COVID-19, обсервацією, та діє на строк перебування в Україні.

У разі відсутності такого полісу, працівникиприкордонної служби України мають право відмовити у перетинанні державного кордону іноземцю.

Які країни Європи відкриті для українців?

Туреччина - без обмежень (потрібно страхування від Covid-19)

Болгарія - з 16 липня без обмежень

Албанія - без обмежень

Хорватія – потрібно бронювання житла і ПЛР тест (стаття як добратися на авіа чи авто)

Чорногорія - з 8 липня тест при прибутті літаком не потрібен

Північна Македонія - без обмежень

Сербія - без обмежень

Білорусь - 14 днів самоізоляції

Велика Британія - необхідна віза

(http://lowcostavia.com.ua/moz-red-green-countries-map-table-samoizoliacia/)

Автор: Ніколетта Шереш

Нагадаємо, на Закарпатті до 2022 року можуть відкрити ще п'ять пунктів пропуску до Євросоюзу.

Читайте на ГК:Ком'яти знову у скорботі: ще один Герой-захисник віддав життя за наш спокій
Читайте на ГК:Трагічна звістка сколихнула все Закарпаття (ФОТО)
Читайте на ГК:“Косили” під волонтерів: на Виноградівщині затримали хитрий “квінтет” (ВІДЕО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська