1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

На Закарпатті до 2022 року можуть відкрити ще п'ять пунктів пропуску до Євросоюзу

27.07.2020 09:04 Без кордонів ВАЖЛИВО

Йдеться про пункти пропуску на кордонах з Румунією, Угорщиною, Словаччиною та Польщею.

Йдеться про пункти пропуску на кордонах з Румунією, Угорщиною, Словаччиною та Польщею.

За даними дослідження видання Varosh, Програмою розвитку прикордонної інфраструктури в Закарпатській області передбачено відкриття протягом 2018 – 2022 років 18 нових пунктів пропуску, однак найбільш перспективними та реалістичними є 5.

На кордоні з Румунією це КПП «Біла Церква – Сігету Мармацієй», відкриття якого передбачено міждержавною угодою ще від 2006 року. Аби облаштувати цей пункт пропуску планують звести залізобетонний міст через річку Тиса, якою й проходить лінія кордону. Як пише видання, наразі йдуть перемовини, аби цей інфрасруктурний проєкт запустити ще в 2020 році.

На кордоні з Угорщиною – це 2 КПП: Згідно з первинною декларацією про намір, пункт пропуску «Велика Паладь – Нодьгодош» мав запрацювати ще до кінця 2014-го; у 2017-ому з українського боку облаштували новеньку дорогу до цього пункту пропуску з прицілом на відкриття, яке на жаль досі не відбулося; пункт пропуску «Дийда – Берегдароц» має стати новою точкою сполучення між Україною та Угорщиною в рамках 5-го Пан-європейського транспортного коридору, що пролягає через Будапешт, Любляну та Трієст, які сполучені автобаном M3, який тягнеться практично до самісінького кордону з Україною, закінчуючись за 20 км від діючого КПП «Лужанка – Берегшурань».

На кордоні з Словаччиною – це КПП «Соломоново – Чієрна», що одночасно впритул і до угорського кордону неподалік КПП «Тиса». Про відкриття цього автодорожнього пункту пропуску йдеться ще в міжурядовій угоді двох країн 2008 року. Сьогодні цей проєкт – також у пріоритетному списку Закарпатської ОДА;

На кордоні з Польщею – це КПП «Лубня – Волосате», яке час від часу працює як пішохідно-велосипедний пункт пропуску і має великий туристичний потенціал, аби працювати не тільки на дні добросусідства, як зараз, а на постійній основі. Це був би перший пункт пропуску з Польщею в межах Закарпатської області.

Нагадаємо, перед КПП "Лужанка" утворилася кількакілометрова черга з автомобілів (ВІДЕО)

Читайте на ГК:На Закарпатті 16-річний угорець намагався підкупити прикордонники за 500 гривень
Читайте на ГК:"Любителям видовищних поєдинків": у Берегові готуються до Чемпіонатів області із боксу
Читайте на ГК:"Був очільником РДА на Берегівщині": відомо, кого призначили заступником голови Закарпатської ОД
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська
загрузка...