1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Світ
  4. > >

На кордонах Євросоюзу запроваджують єдину систему розпізнавання облич

19.07.2020 18:28 Без кордонів

Починаючи з 2022 року, в Європі почнуть використовувати нову центральну систему прикордонного контролю. Наразі країни закуповують необхідні пристрої розпізнавання облич подорожуючих.

Починаючи з 2022 року, в Європі почнуть використовувати нову центральну систему прикордонного контролю. Наразі країни закуповують необхідні пристрої розпізнавання облич подорожуючих.

Наприклад, Естонія закупить їх близько сотні, на що з держбюджету вже виділено 2 млн євро, інформує Еспресо.TV з посиланням на талліннську газету Postimees.

Йдеться про спільну для всієї Шенгенської зони базу даних, де зберігатимуться відомості про громадян третіх країн, що приїжджають і виїжджають. Ця інформація буде доступна співробітникам прикордонного контролю всіх країн-членів. Наразі кожна країна зберігає дані про пересічних кордону громадянами третіх країн в свою базу і в рейсовому документі ставиться печатка, по якій прикордонники інших країн можуть перевірити в'їзд в Шенгенську зону і виїзд з неї. Надалі всі ці даними будуть в загальній системі.

За словами представниці прикордонної охорони Департаменту поліції і прикордонної охорони Естонії Еве Кальмус,основна мета нової системи ENTRY-EXIT - доступність для всіх країн-членів ЄС інформації про перетин кордону, незалежно від місця її перетину.

"Це означає, що якщо людина в'їхала в Шенгенську зону через кордон Естонії, а виїжджає з неї через Іспанію, місцевий прикордонник через систему зможе дізнатися, чи перевищив мандрівник дозволений період перебування і через який зовнішній кордон держави-члена він потрапив на територію", - сказала Кальмус.

Система також передбачає використання у всіх країнах-членах пристроїв розпізнавання осіб.

"Пристрій на кордоні робить фотографію людини, яку машина автоматично порівнює зі знімком у відсканованому проїзному документі", - уточнила Кальмус.

Фактично йдеться про автоматичну перевірку достовірності особи, яку зараз роблять прикордонники візуально, дивлячись прямо на людину.

"Це зробить перевірку надійнішою та безпечнішою, а прикордонник за рахунок часу, заощадженому на уважній звірці особи і фотографії, зосередитися на розмові з перетинають кордон, щоб переконатися, наприклад, у призначенні його поїздки й встановити можливі протиріччя у висловлюваннях людини", - пояснила Кальмус.

Нагадаємо, як діяти на кордоні, щоб уникнути проблем

Читайте на ГК:Угорщина не купуватиме російську COVID-вакцину
Читайте на ГК:В Угорщині введуть електронний COVID-паспорт
Читайте на ГК:Угорщина отримала 6 тисяч доз російської вакцини "Спутник V"
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська
загрузка...