1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Світ
  4. > >

“Обов’язкові карантин і тест”: що чекає на українців у Словаччині

16.07.2020 20:36 Без кордонів ВАЖЛИВО

Передумовою посилення карантинних заходів в Словаччині був сплеск денної захворюваності на COVID-19, зареєстрований 8 липня - тоді за добу зафіксували 53 нові випадки інфікування людей.

Передумовою посилення карантинних заходів в Словаччині був сплеск денної захворюваності на COVID-19, зареєстрований 8 липня - тоді за добу зафіксували 53 нові випадки інфікування людей.

13 липня на урядовій прес-конференції після засідання Кризового штабу, стало відомо, що обмеження торкнуться перетину кордонів і, в першу чергу України, пише словацьке видання HN Slovensko.

Такого висновку словаки дійшли на основі аналізу даних, які свідчать, що більшість інфікованих людей приїхали в Словаччину з Чехії, України, Англії, Сербії та Північної Македонії. 

Що чекає на українців:

По рівню захворюваності (більше, як 60 осіб на 100 тис. громадян)* Україну відносять до ризикових країн, чи так званої "червоної зони". Тому що в ЄС, середньостатистичний показник - 16 інфікованих осіб на 100 тис. громадян, а в Словаччині взагалі - 7 осіб на 100 тис. громадян. 

Варто відзначити і те, що буквально напередодні посилення карантинних умов, Словаччина трохи спростила процедуру для українців - був дозволений в'їзд не тільки особам з ПНП (ВНЖ), а й їхнім родичам в рамках безвізу - вони могли приїхати для подачі заяв на возз'єднання родин. Також був відмінений і обов'язковий тест на коронавірус на кордоні - за умови, що українці які в'їхали мали би добровільно самоільозуватися, а на п'ятий день перебування зробити вже на території Словаччини тест на COVID-19.

На прес-конференції прем'єр-міністр Ігор Матович наголосив, що Уряд доб'ється виконання своїх умов щодо самоізоляції осіб, прибувших з "червоної зони". В парламенті вже схвалений законопроект про посилення відповідальності за недотримання умов карантину (самоізоляція, обов'язковий тест), а саме порушник цих правил сплатить штраф до п'яти тисяч євро.

Нагадаємо, в Чехії можуть повернути маски в громадському транспорті.

Читайте на ГК:Словацька фітнес-модель знялася топлес (ФОТО)
Читайте на ГК:Словаччина проводить повторне масове тестування на коронавірус
Читайте на ГК:У Словаччині штрафуватимуть за порушення черговості вакцинації
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська
загрузка...