1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Світ
  4. > >

Угорщина просить Зеленського розібратися з карпатським сміттям

07.07.2020 23:22 Без кордонів ВАЖЛИВО

Угорська влада вже не може впоратися з напливом величезної кількості сміття з України.

Угорська влада вже не може впоратися з напливом величезної кількості сміття з України.

Президенту Володимиру Зеленському адресовано лист від президента Угорщини Яноша Адера з проханням вирішити ситуацію із забрудненням річки Тиса, оскільки її води несуть купи сміття в Угорщину. Лист з'явився на офіційному сайті угорського президента.  

Там відзначається, що зі стосами сміття з України угорська влада вже не може впоратися. 

"Засмучує, що забруднення Тиси відходами не було зменшене і воно несе тривалу загрозу крихкій екосистемі річки", - заявив Адер в листі Зеленському. 

Ще він додав, що така ситуація "не варта європейських стандартів". Як зазначає угорський президент, основна причина забруднення полягає в тому, що населення скидає свої відходи в заплави річок. Він нагадав Зеленському, що вже привертав увагу до цієї проблеми в минулому році. Тиса, одна з головних річок в Східній Європі, протікає через Угорщину і Сербію, де впадає в Дунай. 

Аналогічний лист щодо забруднення річки Сомеш Адер відправив президенту Румунії Клаусу Йоханнісу. У своїх зверненнях він відзначив, що угорський уряд неодноразово звертався за допомогою до обох сусідніх країн, але у відповідь було занадто мало істотних дій і ще менше поліпшення ситуації. 

Також Адер підкреслив, що після недавніх повеней велика кількість пластикових пляшок та інших відходів, які потрапили в Угорщину, перешкоджає рибальству, туризму і чинить серйозний вплив на дику природу. Звертаючись до обох президентів, Адер попросив їх використати свій вплив, щоб зупинити забруднення.

Читайте на ГК:Угорщина не купуватиме російську COVID-вакцину
Читайте на ГК:В Угорщині введуть електронний COVID-паспорт
Читайте на ГК:Угорщина отримала 6 тисяч доз російської вакцини "Спутник V"
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська
загрузка...