1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Україна
  4. > >

Західна Україна, як і ДНР та ЛНР, ігнорує карантин - думка німецького журналіста

03.07.2020 18:30 Без кордонів Думка

Багато хто в Україні з нетерпінням очікував відкриття кордонів з ЄС та цього не сталося...

Багато хто в Україні з нетерпінням очікував відкриття кордонів з ЄС та цього не сталося...

Звісно ж, більшість чекає не на відновлення туризму, а плекає надію про нелегальну роботу в Європі, пише на euhosti.blogspot.com Олександр Токмаков.

Для багатьох це питання виживання. Тож мільони українців та ціла низка ЗМІ тішаться марними надіями: мовляв, "...кожного тиждня ситуація міняється, от-от відкриють..." і т.д. 

Втім європейці бачать в Україні, крім іншого, щей коронавірусну загрозу. Днями Дойчландфунк (Deutschlandfunk (DLF) - нім., це одна з редакцій національного громадського радіо Німеччини - авт.) повідомило, що карантинні обмеження ігноруються як на Сході України, так і на Заході. Німці вважають що серед українців неймовірно популярні конспірологічні теорії щодо коронавірусу, більшість з яких вигадана російською пропагандою. 

Журналіст Флоріан Кєллєрманн багато років спеціалізується на Східних країнах Європи, чудово знає західнослов'янські мови, культуру та звичаї населення Східноєвропейських країн, зараз він живе у Варшаві. Пан Кєллєрманн абсолютно чітко підмітив, що серед українців поширюються та стрімко набирають популярність теорії заколоту, які режисує російська пропаганда. На Сході України - в ДНР та ЛНР вважається, що коронавірус взагалі вигадали спецслужби США, аби вразити інші країни і, насамперед, Росію. Тому карантин масово ігнорується - наприклад на військовий парад в Донецьку збираються десятки тисяч людей, люди стоять впритул один до одного, без масок і т.і. З тексту чітко зрозуміло, що автор передивився сотні фото і відео, аби пересвідчитися про непокору населення карантинним заходам. Мабуть, так само пан Кєллєрманн спостерігав і за схожими кадрами з Заходу України - відео і фото переповненних львівських маршруток не новина в Інеті. Не кажучи вже про товпи заробітчан на кордонах. І саме до Львова переходить автор відразу після "військового параду" на честь Свята Перемоги в ДНР та ЛНР. 

Ось до вашої уваги цитата зі статті:

"Особливо сильно страждає Львівська область на Заході України, щодня від 150 до 200 нових випадків інфікування. Тим не менш, місто хоче ще більше послабити обмеження. Крім усього іншого, відкриють і ресторани. Проти волі уряду в Києві." Далі німецький журналіст наводить слова чиновника львівської обл. адміністрації Тараса Греня: "Навіть якщо ця думка не є популярною: я боюся, що незабаром у нас буде 300 нових заражень замість 200. Ми повинні підкоритися (по тексту маються на увазі карантинні обмеження - авт.) цьому, а не говорити: ми подбаємо про це, коли настане час"...

На жаль, доводиться констатувати, що німецький журналіст, безумовно, має рацію, говорячи про суцільний бойкот карантину населенням України. Можу ще від себе додати: львівські краяни, чомусь, не слухають свого Тараса Греня, але поширюють і "лайкають" ролики прокомуністичного та проросійського тирана Олександра Лукашенко про те, що "вірус у мізках", що "коронавірус вилікує трактор і горілка і т.і.".

Залишається дещо пояснити - як саме сприймають подібні статті європейці. Про ДНР та ЛНР німцям все зрозуміло. Вони не вважають Київ своєю столицею, не підкоряються українській владі. А от чому саме Львів навіть в суто санітарно-епідеміологічних питаннях йде всупереч київській владі - німцям не зрозуміло. Виходить, що і в ДНР, і в ЛНР, і у Львові одні й ті самі авторитети - Лукашенко, з купою інших конспірологів. Так яка різниця між Заходом та Сходом? Подібна поведінка українців лише загострить непорозуміння з боку німців, до яких дуже і дуже прислухаються всі в ЄС. Все це відбувається на фоні того, що європейські вчені давно вже попереджали про те, що саме з боку Білорусі, України та Росії слід очікувати коронавірусну загрозу другої хвилі. До стурбованих німецьких голосів додаються й голоси країн ЄС, які безпосередньо межують з Україною - словаки прямо кажуть, що побоюються українців дякувати неконтрольованому поширенню COVID-19 на теренах України. Ось такий невеселий сюжет. Чи додасть "Корона Передова України" шансів на швидке відкриття кордонів з ЄС? Вважаю, що відповідь очевидна. 

Хоча це той самий випадок, коли зовсім не тішить, що збувається твій власний прогноз, наостанок додам єдине. Ще напочатку квітня Токмаков писав в цьому блозі:

"Недолуга політика теперішньої української влади - насамперед, на терені боротьби саме з цим коронавірусом covid-19 - може остаточно призвести до того, що з гуркітом закриються не лише євродвері перед заробітчанами, а й взагалі - безвіз може "накритися мідним тазом". Певна річ, це влада винна, що навіть перед загрозою інфікування люди їздять на роботу - бо держава не підтримала їх матеріально. Але люди добрі, це не знімає відповідальності з простих українців, які "забили" на маски, на миття рук, на всі інші протипандемічні обмеження. Що і кому треба пояснювати про Лукашенко, про радянську - навіть при хворобах - риторику ДНР/ЛНР? Все виглядає так, що у всіх на пострадянському просторі все ще одна й таж сама пандемія... 

Нагадаємо, Закарпаття посилює антикоронавірусні заходи

Читайте на ГК:На Львівщині підлітки на камеру жорстоко вбили собаку (ВІДЕО 18+)
Читайте на ГК:Гороскоп на 26 грудня 2020 для всіх знаків Зодіаку
Читайте на ГК:"Мій балкон, що хочу те і роблю": у Львові серед білого дня голий чоловік мастурбував на балконі (ВІДЕО 18+)

 

Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська
загрузка...