1. Новини Закарпаття
  2. >

У Великобританії розпочали виготовляти вакцину проти коронавірусу

20.06.2020 21:21 Без кордонів Голос Карпат

Про це на традиційній урядовій прес-конференції повідомив міністр охорони здоров’я країни Метью Генкон.

Про це на традиційній урядовій прес-конференції повідомив міністр охорони здоров’я країни Метью Генкон.

Ліки винайшли вчені Оксфордського університету, який уже домовився з англо-шведською фермацевтичною мультинаціональною компанією AstraZeneca про їх виготовлення та розповсюдження одразу після успішного тестування на пацієнтах. В експерименті беруть участь близько 5 тисяч осіб.

Концерн ще до офіційного дозволу розпочав виготовляти вакцину, щоб створити необхідний запас для того, аби при отриманні відповідних документів одразу забезпечити медичні заклади нею в необхідній кількості.

Міністр підтвердив: подібне вже практикувалось з ліками Dexamethasone, які теж накопичували ще до отримання позитивних результатів від клінічної апробації.

Професор Петер Горбі, керівник дослідницьких програм нових вакцин проти вірусних захворювань Оксфордського університету, заявив: новий препарат, виготовлений на основі стероїдів, за результатами тестів значно знижує летальні випадки серед важкохворих на Covid-19, особливо тих, кого вимушено підключають до апарату штучного дихання.

Професор назвав винайдення вакцини новим науковим проривом. У Великобританії її почали застосовувати вже з середини нинішнього тижня.

Метью Генкок на прес-конференції зауважив: урядова комісія пропонує   надати насамперед ліки медпрацівникам першої хвилі, важкохворим та групам ризику. До останніх належать особи, старші за 50, і хронічно хворі на серцево-судинні відхилення.

Головний виконавчий директор компанії AstraZeneca Паскаль Соріо повідомив, що концерн вже отримав замовлення від уряду Англії на виготовлення 100 мільйонів одиниць вакцини. На його думку, масові відправлення препарату в медзаклади та аптечну мережу розпочнуть уже з вересня.

Випробування ліків проходять паралельно у США та Бразилії,- інформує МТІ. 

Читайте на ГК:"Міс світу" загинула під колесами автобуса
Читайте на ГК:Папа Римський знову "лайкнув" пікантне фото моделі (ФОТО)
Читайте на ГК:У шматку бурштину знайшли раніше невідому науці квітку
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська
загрузка...