1. Новини Закарпаття
  2. >

Як закарпатці можуть потрапити в Угорщину та що на них там очікує

23.05.2020 20:45 Без кордонів Ексклюзив Голос Карпат

Після послаблення карантинних обмежень, кожен угорець може покидати будинок без особливого приводу та в будь-який час.

Після послаблення карантинних обмежень, кожен угорець може покидати будинок без особливого приводу та в будь-який час.

Варто зазначити, що раніше через велику кількість заражених на коронавірус в центральна частині Угорщини, були жорсткі обмеження. Із загальної кількості хворих, а це 1673 особи, в Будапешті реєстрували майже половину випадків - 45%.

Що працює?

Проте, вже від початку цього тижня, тут дозволили не лише вільно пересуватись, а і запрацювали торгівельні центри, зоопарки, басейни та музеї. Відновили свою роботу готелі, ресторанам і каже дозволили приймати відвідувачів всередині закладів.

Угорцям також дозволили подорожувати в межах країни, відвідувати курортні міста та плавати в озері Балатон.

В той же час залишили попереджувальні заходи у вгляді носіння масок та рукавичок. Людям, віком більше 65-років, як і раніше дозволено відвідувати магазини та аптеки лише у проміжку з 9-ти до 12-ти годин.

Рішення про відновлення навчання в університетах приймає ректорат. Також вже з понеділка відкриються двері храмів у яких почнуть проводити служби, стане можливим святкування весіль і урочистих подій не більше як на 200 гостей.
Для в'їжджаючих в Угорщину.

Закарпатцям в'їзд в Угорщину дозволений ще від 13 травня. Для цього необхідно заповнити онлайн-форму (на угорській мові - ред.), в якій необхідно зазначити мету поїздки.

Причинами для поїздки можуть слугувати:
• особа працює та має робочий контракт в Угорщині;
• для проходження лікування та реабілітації за кордоном;
• якщо особа навчається та має здавати екзамени в Угорщині;
• в разі смерті близьких родичів;

Необхідну форму можна отримати і письмово заповнити на кордоні, або на сайті за посиланнями:

- http://www.police.hu/hu/ugyintezes/elektronikus-ugyintezes/meltanyossagi-kerelem-magyarorszagra-torteno-beutazashoz

- https://karpathir.com/2020/05/12/szerdatol-csak-elektronikusan-nyujthatok-be-a-szemelyforgalmi-beutazas-meltanyossagi-kerelmei/

Документи і самоізоляція

При перетині кордону, окрім документів, що посвідчують особу та дозволу, слід також мати захисну маску та рукавички. Дорожні коридори відкриті виключно для легкових та вантажних автомобілів, пересування пішим ходом забороняється.

На контрольному пункті, усім тим хто знаходитиметься в Угорщині більше ніж 24 год, дають підписати документ про добровільну самоізоляцію. Таким чиною людина засвідчує, що дає згоду провести 14 дні в самоізоляції та уникати будь-яких контактів з іншими людьми.

Особам, які їдуть на один день, нічого підписувати не потрібно.

Перевізники

Зараз для тих, хто повертається з Угорщини в Україну, запустили спеціальні автобуси, які щодня курсують від ранку до 5-години вечора з угорської сторони кордону до Чопа. Автобус везе пасажирів тільки в одну сторону. Вартість проїзду від 50 грн.

Ті, хто хочуть потрапити з України в Угорщину, переважно користуються послугами приватних перевізників на мікроавтобусах. Середня ціна у них 150 доларів США.

Проте послуги перевізників не зосвім задовілняють вимоги перетину кордону в період карантину.

Важливою умовою є те, що транспорт на якому особа в’їжджаєте в країну, має довезти її до місця, де вона перебуватиме під час самоізоляції. Залишати авто дозволяється тільки для фізіологічних потреб.

Кінцева ж зупинкою згаданих перевізників - місто Загонь і, відповідно, якщо особі ніде зупинитися в Загоні, доведеться порушувати. Це потрібно врахувати подорожуючим.

За останніми даним угорських ЗМІ, карантин в Європі триватиме до 15 червня, після чого відкриються більшість кордонів всередині ЄС. Тому правила перетину українських кордонів можуть змінитись.Ніколетта Шереш для Голосу Карпат

Нагадаємо, уродженців Закарпаття позбавили угорського громадянства: опубліковано список.

Читайте на ГК:На Закарпатті у ще одного прикордонника виявили коронавірус
Читайте на ГК:З 1-го серпня буде відомо, в якій "зоні" карантинних обмежень опиниться Закарпаття (ВІДЕО)
Читайте на ГК:Закарпатська версія: типи пасажирів в автобусі до Чехії (ВІДЕО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська
загрузка...