1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Україна
  4. > >

"Боротьба проти мера Франківська триває": закарпатські роми звернулись до посольства США (ДОКУМЕНТ)

21.05.2020 21:45 Без кордонів

Ряд осіб, які називають себе ромськими лідерами, висловили свою позицію та засудили дії ГО.

Ряд осіб, які називають себе ромськими лідерами, висловили свою позицію та засудили дії ГО.

Нещодавно всі ЗМІ опублікували скандальну новину про те, що громадська організація " Спільнота ромів Закарпаття" подала до суду на мера Франківська за порушення честі та гідності своєї національної меншини. Це викликало неабиякий резонанс в суспільстві. Ряд осіб, які називають себе ромськими лідерами, висловили свою позицію та засудили дії ГО.

Позицію лідера спільноти Ромів Закарпаття можна побачити у офіційному зверненні.


«Шановні Роми! Наша честь та гідність були принижені чиновником високо рівня, який мав сміливість висловитися у нашу сторону так, як до якихось створінь, а не людей. Ми не можемо стояти осторонь, і дозволяти будь-кому, навіть якщо це «людина із влади», так поводитися із ромами.
Впродовж десятиліть роми завжди були меншиною. Нас не вважали людьми, принижували, ображали, виселяли. У цивілізованому світі таке не допустимо!
Ідея створення нашої організації, назрівала давно. Мета її - захист прав, честі та гідності ромів, а не публічні висловлювання для політичного піару.
Після того, як мер Франківська публічно принизив наших братів та сестер, ми прийняли остаточне рішення про те, що мусимо об'єднатися і захистити себе.
На момент створення нашої організації у нас було уже біля 300 осіб, які поділяють наші цілі та прагенння. Після того, як ми з перших днів показали те, що ми насправді створені "ромами для ромів" чисельність організації за три дні зросла до 670 осіб.
Офіційно заявляю про те, що всі кошти, які ми збираємося відсудити у мера Франківська підуть на потреби ромського населення. Ніхто з керівництва організації самостійно не прийматиме рішення куди розприділяти ці кошти. Ми це зробимо на загальних зборах організації. Роми самі вирішать куди ці кошти направити в першу чергу. Ми заручилися підтримкою найвищих посадових осіб держави та направили офіційного листа до посольства США в Україні з проханням не допустити расової дискримінації ромського населення у цивілізованому світі.
Ми стоятимемо до кінця, захищаючи права кожного рома!
Я - батько восьми дітей, найменшому 2 роки. Я не хочу аби хтось принижував моїх дітей, чи, тим більше, кудись виселяв лише через те, що ти людина у владному кабінеті, а ми роми! Ми цього не дозволимо навіть всупереч політичним домовленостям деяких, так би мовити "лідерів".
Закликаю усіх ромів Закарпаття, долучатися до нас і, нарешті, показати, що роми не меншина - ми теж люди, маємо свої права і можемо їх захистити.
З повагою,
Горват Гейза Гейзович
голова ГО "Спільнота Ромів Закарпаття"»

Нагадаємо, Роми Закарпаття вимагають 250 000 компенсації від мера Івано-Франківська.

Також, Мера Івано-Франківська викликали на допити через ромів, яких він вигнав на Закарпаття.

Читайте на ГК:Неподалік Закарпаття знову стався землетрус
Читайте на ГК:Зима посеред літа: на Івано-Франківщині випав град (ВІДЕО)
Читайте на ГК:У Карпатах помітили незвичайний повільний смерч (ВІДЕО)

 

Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська
загрузка...