Карантинні заходи продовжують послаблюватися. Чому німці перші виходять з карантину? (ВІДЕО)
В інтерв'ю Нограді Дьордь розповідає про відмінності між Італією та Німеччиною, які вплинули на поширення вірусу в межах двох країн та визначили темп виходу з карантину.
Кількість населення в Німеччині майже на третину перевищує кількість населення Італії, де сьогодні проживає більш ніж 60 млн людей (в Німеччині - 83,02 млн). Проте число заражених, станом на першу декаду травня, суттєво відрізняється: загальна кількість інфікованих з початку епідемії зросла до 163 175, з них 80% вже вилікувалися, а рівень смертності становить 0,4 %
Як зазначають журналісти угорського видання M1 - Híradó, загалом з початку епідемії в Італії зареєстрували 213 013 випадків коронавірусу. З них 29 315 хворих померли, 85 231 – одужали.
Акцентується увага і на тому, що німці шанують та слухають свій уряд, в той час, як уряд Італії влада стає дедалі менш популярною. Більше того, італійці неприязно ставляться до ЄС та за останніми підрахунками – 45% населення Італії недолюблюють німців.
Що стосується медицини, у Німеччині вона на найвищому рівні – щодня понад 200 тис людей тестують на COVID-19.
В країні вже відкрили дитячі майданчики, зоопарки, проводять служби у церквах (з 1-го травня) та також продовжують послаблювати карантинні заходи, з якими переважна більшість населення погоджується і які підтримує. Не менш важливо і те, що теперішні рейтинги популярності Ангели Меркель найвищі за останні 12 років. З другого боку політики Німеччини погоджуються з фактом, що відкривати кордони поки що зарано і радять німцям цього літа відпочивати в своїй країні.
Для того, щоб робітники не втратили повністю свій дохід, в Німеччині запровадили спеціальний посібник Kurzarbeitergeld (KUG) – що у перекладі означає «короткочасна допомога працівникам». Підприємство знижує кількість годин роботи або відправляє людей в неоплачувану відпустку, але час простою оплачується державою. В даний час в ФРН KUG виплачується з розрахунку 60% (або 67% при наявності дітей) від «чистого» доходу співробітника - після виплати соціальних відрахувань та податків.
Серед експертів багато хто вважає, що Німеччина одна з перших кому вдасться вийти з кризи, оскільки за роки своєї роботи в уряді, Ангела Меркель стала відомою, як найкращим кризовий менеджер.
Повну версію інтерв'ю на угорській мові дивіться тут.
Більше за темою

Меркель покликала до Німеччини заробітчан

Меркель відправилася на карантин

Німеччина літаками доставить тисячі сезонних працівників зі Східної Європи

Німеччина заборонила закордонні поїздки ще на шість тижнів