1. Новини Закарпаття
  2. >

В Австрію відправлять ще два рейси з українськими заробітчанами

12.05.2020 21:50 Без кордонів

Нещодавно в Австрію вже прибув перший спецрейс з українцями для сезонних робіт. Тоді відправили більше 200 осіб.

Нещодавно в Австрію вже прибув перший спецрейс з українцями для сезонних робіт. Тоді відправили більше 200 осіб.

Підприємці Австрії 18 травня організують ще два спеціальних авіарейси для українських заробітчан, які прибудуть в Лінц для сезонних робіт, повідомив керуючий справами Асоціації виробників фруктів і овочів Верхньої Австрії Штефан Гамедінгер, пише Укрінформ

"Зараз я займаюся організацією двох інших рейсів з приблизно 390 людьми з Києва в Лінц на 18 травня 2020 року. Ці два літаки також прибувають на замовлення нашої Асоціації виробників фруктів і овочів Верхньої Австрії", - заявив він. 

На середину червня планується ще один спецрейс з робочими з України. Раніше, 8 травня, в Лінц (столиця федеральної землі Верхня Австрія) прибув перший спецрейс з Києва, який привіз 213 українських сезонних робітників. Цей рейс також був організований Асоціацією виробників фруктів і овочів Верхньої Австрії після того, як відповідні домовленості були досягнуті між урядами двох країн. 

За словами Гамедінгера, у одного з прибулих українців знайшли COVID-19, а тому в цей час 19 робочих перебувають на карантині - "але не в одному місці, а маленькими групами у шести різних фермерів". Решта 194 українських робітників з першого рейсу вже працюють на зборі полуниці. Всього асоціації потрібно близько 800 сезонних робітників для збору полуниці, абрикосів, вишні та огірків. Там також хотіли б, щоб працівники залишилися і на збір яблук. 

"Чотири-шість місяців в році - було б супер", - заявив Гамедінгер. 

Через пандемію коронавірусу Австрія заборонила приземлятися на своїй території для пасажирських літаків з низки країн. У той же час у відповідному указі МОЗ зроблено виняток для спеціальних рейсів, що перевозять сезонних працівників і доглядальниць за літніми людьми, велику потребу в яких зараз відчувають в Австрії.

Читайте на ГК:Курси валют на 4 серпня: євро подешевшав, долар подорожчав
Читайте на ГК:Відверта фотосесія від "гарячої" Даші Астаф'євої (ФОТО)
Читайте на ГК:"Жінок більше, ніж чоловіків": статистика безробітних в Україні, - Центр зайнятості
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська