1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Світ
  4. > >

Громадяни Чехії та Словаччини просять відкрити кордони між країнами

05.05.2020 15:18 Без кордонів ВАЖЛИВО Голос Карпат

Словаки, які проживають закордоном, особливо в Чехії, звернулись до державних органів влади Словаччини та Чехії з вимогою обдумано послабити режим перетину на спільних кордонах, повідомляє teraz.sk.

Мотивують це тим, що епідемічна ситуація в обох країнах схожа, тому громадяни не становлять ризик один для одних. Вони закликають уряди країн шукати епідемічно виправдані шляхи вирішення даної ситуації. Мова про пом’якшення заборони перетинати державний кордон іншої країни, резидентом якої ти не є. Про це заявив голова Осередку словаків, які проживають закордоном та керівник Словацького дому в Празі Владімір Скалскі.

Представники обох країн сходяться на думці, що найпростішим варіантом для дозволу перетнути кордон може стати негативний тест на COVID-19. Ще одним варіантом є утворення спільного медичного простору, який би нівелював потребу у діагностиці бажаючих перетнути кордон.

Автори ініціативи також наголошують на спорідненості країн.

«В Чехії проживає велика словацька меншина, так само як і в Словаччині чеська, маємо десятки тисяч громадян з подвійним громадянством, десятки тисяч працюють або навчаються на території країни-сусіда, також є багато змішаних сімей та пар», - зазначають вони.

Ще однією причиною пом’якшення карантинних умов, на думці ініціаторів звернення, є майбутній період відпусток, успішний старт якого б допоміг «запустити» економіку обох країн.

Міністр закордонних справ Чехії Томаш Петржічек, в свою чергу, заявив, що уряд планує відкрити свої кордони з сусідніми країнами уже в липні. Далі на часу перемовини зі Словаччино та Австрією.

Читайте на ГК:Університет Коменського у Братиславі визнав невідповідним диплом прем’єра-плагіатора
Читайте на ГК:Жителі прикордонних сіл і містечок Словаччини бояться автоматичного роумінгу з Закарпаття (ВІДЕО)
Читайте на ГК:У Словаччині протягом червня 285 українців втратили роботу: більшість із них повернулися в Україну
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська