1. Новини Закарпаття
  2. >

Чехія послаблює карантин: що відкрили уже сьогодні, та що запрацює з 11 травня (ДОКЛАДНИЙ ОГЛЯД)

01.05.2020 20:34 Без кордонів

Учора уряд знову прискорив пом'якшення протиепідемічних заходів. Послабило правила використання масок, а також перенесло дату відкриття культурних і спортивних заходів.

Учора уряд знову прискорив пом'якшення протиепідемічних заходів. Послабило правила використання масок, а також перенесло дату відкриття культурних і спортивних заходів.

Дітям у віці від двох до семи років більше не доведеться носити маски, якщо вони знаходяться в дитячому саду або в дитячій групі. Художники і провідні також виключені з правил, пише Around Prague.

Хто може не носити маски з 1 травня

- діти від двох до семи років в дитячому саду або дитячій групі (для дітей до двох років є виняток, що вони взагалі не повинні їх носити)
- художники, які виконують роботи, однак вони повинні пройти тест на коронавірус не старшою 4 днів. Це відноситься як до театральних вистав, так і до концертів. Якщо робота займає більше часу, наприклад, зйомки, вони повинні проходити тестування кожні 14 днів
- Теле- і радіоведучі і редактори, якщо вони одні в студії, але при наявності негативного тесту на коронавірус
- люди з психічними розладами

Також з 1 травня

- люди, регулярно їздять на роботу за кордон, можуть здавати тест на коронавірус тільки один раз в місяць

Що дозволено з 11 травня

На п'ятничній ранкової прес-конференції кабінет міністрів Чеської Республіки розповів про введення тимчасових норм роботи для тих громадських місць, відкриття яких заплановане в найближчі тижні. 11 травня відкриються галереї та музеї, студенти зможуть повернутися до університетів, дозволені будуть культурні і спортивні заходи до 100 чоловік, як все це буде працювати під час пандемії коронавируса - про це і розповіли члени уряду.

Перукарні, салони краси (манікюр, педикюр), масажні кабінети

Міністр охорони здоров'я Адам Войтех розповів про нові правила роботи даної категорії місць. По-перше, співробітники повинні мати подвійний захист, закривати дихальні шляхи як звичайною маскою, так і спеціальною захисною маскою-щитком. По-друге, клієнти повинні знаходитися на відстані як мінімум двох метрів один від одного.

«Необхідна обов'язкова дезінфекція рук і зміна рукавичок після кожного клієнта», - розповів про правила роботи перукарів Войтех.

Масажистів використовувати рукавички не потрібно.

Якщо у співробітника температура вище 37 градусів або є інші ознаки захворювання COVID-19, робота закладу повинна бути припинена.

Міністерство охорони здоров'я настійно рекомендує перейти на запис клієнтів, щоб по живій черзі приходило якомога менше людей.

Музеї, галереї, виставкові зали

В одному конкретному місці, наприклад, музеї, зможе одночасно перебувати до 100 людей, більше того, співробітники повинні стежити за тим, щоб один відвідувач перебував на площі в 10 кв. м. самостійно.

Театри, кінотеатри, концертні зали і цирки

 

Усередині зможе перебувати не більше 100 чоловік. Тут слід дотримуватися як відстань в рядах, так і місцях. Це означає наступне: відвідувачі повинні сидіти через ряд один від одного (ряд вільний - ряд з відвідувачами - ряд вільне володіння), те ж саме стосується і чергування місць. Кожна людина, якщо це не члени сім'ї або друзі, спільно прийшли на перегляд фільму (але не більше двох осіб), повинні бути відокремлені від інших відвідувачів хоча б одним місцем, щоб дотримувалися безпечну відстань. Безпечна відстань - 1,5 м.

Ніякої їжі або напоїв.

«Ніякого попкорну або будь-яких напоїв. Перш за все не буде, так як в цьому випадку необхідно знімати маску, що підвищує ризик поширення інфекції », - підсумував міністр Адам Войтех. Дезінфекція приміщень також є обов'язковою.

Ресторани, бари і кафе

З 11 травня почнуть роботу місця громадського харчування з відкритими зонами (терасами), внутрішні приміщення будуть доступні для відвідувачів з 25 травня. Обов'язкове відстань між столами повинно складати хоча б 1,5 м. За одним столом зможуть сидіти знайомі, друзі або родичі, але столи повинні перебувати на безпечній відстані один від одного. Це правило діє і по відношенню до пішоходів, які проходять повз закладу, відвідувачі від них повинні знаходитися на відстані 1,5 м.

Співробітники закладу повинні перешкоджати зібранню людей в одному місці, наприклад, перед вбиральнями або касами. Ресторани повинні забезпечити гостей дезінфекцією для рук. Клієнтам дозволено використовувати туалет, розташований всередині закладу, але тільки за умови дотримання безпечної відстані в 1,5 м.

Заклад має дезінфікувати стіл і стільці перед кожною групою відвідувачів, щоб гості сідали за чистий і оброблений стіл.

Офіціанти зможуть перебувати на терасах і розносити їжу.

Під час прийому їжі гостям ресторану дозволено зняти маску.

Торгові центри понад 5 тис. Кв. м.

Торгові центри будуть відкриті з 11 травня, якщо ситуація не погіршиться з числом заражених коронавірусів.

У торгових центрах повинен працювати співробітник, обов'язком якого буде стежити за дотриманням всіх гігієнічних норм. Цей співробітник не зможе виконувати будь-яку іншу додаткову роботу, щоб не відволікатися від основного завдання.

Торгові центри повинні стежити за дотриманням безпечної відстані в 2 м, комплекси повинні запустити обов'язкові рекламні кампанії, спрямовані на інформування громадян про заходи дотримання безпеки під час пандемії коронавируса.

Заборонено збиратися в групи близько вбиралень, ескалаторів або ліфтів.

На входах в торгові центри і всередині кожного магазину повинні стояти дезінфектори. Термінали для оплати також повинні дезінфікуватися.

Всі місця для відпочинку, до яких відносяться лавки, крісла і будь-які інші зони, повинні працювати таким чином, щоб дотримувалися безпечне соціальне відстань.

Кожен магазин має провести інструктаж своїх співробітників, щоб ті могли визначити симптоми хвороби і знали, що в цьому випадку необхідно робити.

Торгові центри повинні встановити на видному місці сміттєві контейнери для використаних масок і рукавичок.

Зони відпочинку для дітей та дитячі куточки не працюватимуть.

На завершення

В кінці прес-конференції міністр охорони здоров'я сказав, що він сам слідкує за коментарями в соціальних мережах і зауважує невдоволення деяких громадян, викликане носінням масок, але, на думку міністра, маски, постійна дезінфекція рук і дотримання безпечного соціального відстані - базові правила, які повинні дотримуватися жителі Чехії, щоб не тільки 11 травня відкрилися анонсовані громадські місця, а й ситуація в країні не набула драматичного характеру.

Нагадаємо, як повідомлялося, у Чехії надзвичайний стан продовжили до 17 травня.

Також Уряд Чехії просить заробітчан-українців повернутися.

Читайте на ГК:Відомо, в яких умовах космічні туристи бдуть летіти в космос [ВІДЕО]
Читайте на ГК:Павло Дуров в черговий раз розкритикував роботу Apple
Читайте на ГК:Белла Хадід прогулялася у надвідвертому топі (ФОТО)

 

Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська