1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Світ
  4. > >

У Словаччині найнижча смертність від коронавірусу в Європі

28.04.2020 20:11 Без кордонів

В країні оперативно ввели карантин після перших випадків захворювання, а також оперативно відстежили всіх контактних осіб.

В країні оперативно ввели карантин після перших випадків захворювання, а також оперативно відстежили всіх контактних осіб.

У Словаччині смертність від COVID-19 найнижча в Європі. Про це повідомляє Bloomberg у вівторок, 28 квітня. Тримати епідемію під контролем Словаччини допомогло введення жорстких заходів за перших випадків коронавірусу в країні, а також відстеження контактів хворих. Наприклад, Словаччина закрила школи, магазини і кордони раніше, ніж будь-яка інша країна після Італії. Політики і телеведучі почали носити маски ще до того, як уряд зробив їх обов'язковими. 

"Швидкість важлива. Було б ідеально стримувати епідемію на тій стадії, коли ви можете відстежувати контакти кожного нового випадку. Озираючись назад, Словаччина вчинила правильно", - заявила завідувачка кафедрою епідеміології в Медичному університеті у Відні Єва Шернхаммер. 

Своєю чергою, глава Братиславського району Юрай Дроба наказав закрити школи через два дні після виявлення першого випадку в країні. Також на початку епідемії головний санінспектор Ян Мікас наказав поліції зупинити колону лижників, які поверталися з Австрії, і помістити їх на контрольовану обсервацію. Тоді близько 60 спортсменів виявилися інфіковані. Тепер у Словаччині найнижчий показник смертності від коронавірусу в Європі - 3,3 смертей на мільйон населення, тоді як у Польщі цей показник - 14,1, а в Іспанії - 496,2. 

"Якщо ця тенденція збережеться, ми зможемо сказати, що впоралися з ситуацією, як одні з кращих. Серед більшості населення вірус не поширюється", - резюмував глава урядового Інституту політики охорони здоров'я Мартін Сматана.

Читайте на ГК:Університет Коменського у Братиславі визнав невідповідним диплом прем’єра-плагіатора
Читайте на ГК:Жителі прикордонних сіл і містечок Словаччини бояться автоматичного роумінгу з Закарпаття (ВІДЕО)
Читайте на ГК:У Словаччині протягом червня 285 українців втратили роботу: більшість із них повернулися в Україну
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська