1. Новини Закарпаття
  2. >

"Магазини та ресторани відкриються, а ось маски не скасують": що буде, якщо парламент не схвалить продовження НС в Чехії до 25 травня?

27.04.2020 20:05 Без кордонів ВАЖЛИВО

Надзвичайний стан в Чехії діє до 30 квітня включно.

Надзвичайний стан в Чехії діє до 30 квітня включно.

Палаті парламенту Чеської Республіки належить прийняти непросте рішення: піти назустріч членам урядів і знову задовольнити їх бажанням продовжити надзвичайний стан терміном до 25 травня або ж не робити цього. Надзвичайний стан в Чехії діє до 30 квітня включно, якщо депутати не продовжать його, це означатиме одне: скасування більшості діючих в даний момент заходів, спрямованих на боротьбу з поширенням коронавирусної інфекції.

Якщо депутати не продовжать надзвичайний стан, це призведе до зняття цілої низки обмежень, введених в рамках кризового закону. Повний список всіх заходів представлений на сайті уряду, Around Prague представляє найбільш важливі.

Заборона на обмеження свободи пересувань, згідно з цим пунктом, наприклад, не можна збиратися в групи більше 10 осіб і не можна вживати їжу в безпосередній близькості від закладів, де вони були продані, не рахуючи виняткових випадків.

Заборона на роздрібну торгівлю. Це та сама міра, яка регулює роботу магазинів, торгових центів, а також умови роботи спортзалів, і фітнес-центрів.

Заборона на навчання. Освіта в країні буде відновлено, учні повинні будуть повернутися в свої установи на заняття.

Заборона на перетин кордонів. Зараз іноземним громадянам не можна перетинати кордони ЧР, не рахуючи виняткових випадків, у разі якщо депутати не продовжать НС, то в Чехії зможуть приїжджати все, хто забажає.

Однак, навіть якщо всі перераховані вище заборони будуть зняті, як і раніше будуть діяти ті, що були оголошені міністерством охорони здоров'я в рамках закону про захист громадського здоров'я. Наприклад, обов'язкове носіння масок, заборона на присутність третіх осіб при пологах і виділене для літніх людей час для покупок з 8 до 10 ранку. Діяти будуть і закони, які затвердив парламент і підписав президент, наприклад, про виплату фінансової підтримки підприємцям (але тільки до кінця квітня) або про відстрочення виплат по кредитах.

Рішення про продовження надзвичайного стану в Чехії буде прийнято у вівторок, 28 квітня. За даними чеських ЗМІ, уряд не користується одностайною підтримкою всіх членів парламенту, більш того, деякі видання відзначають, що йому не вистачає голосів для затвердження закону про продовження НС.

Нагадаємо, раніше прем'єр-міністр Андрій Бабіш сказав, що не підтримуватиме продовження надзвичайного стану в Чехії, так як не бачить в цьому ніякого сенсу.

Читайте на ГК:Відомо, в яких умовах космічні туристи бдуть летіти в космос [ВІДЕО]
Читайте на ГК:Павло Дуров в черговий раз розкритикував роботу Apple
Читайте на ГК:Белла Хадід прогулялася у надвідвертому топі (ФОТО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська