1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Світ
  4. > >

У Румунії на Великдень окремих порушників карантину поліції довелося вгамовувати попереджувальними пострілами

21.04.2020 18:07 Без кордонів Голос Карпат

37 осіб затримали, 9 з них за хуліганські дії взяли під варту.

37 осіб затримали, 9 з них за хуліганські дії взяли під варту.

Відзначаючи Пасху, деякі румунські православні при освяченні своїх святкових кошиків не дотримувались вимог оголошених у країні протиепідеміологічних заходів, бешкетували і правоохоронці вимушені були “пригальмувати” їх попереджувальними пострілами,- пише інформагенство Agerpres.

Щоб запобігти конфлікту між двома п’яними угрупуваннями, у п’ятому районі Бухареста поліція разом з бійцями спецпідрозділу (SAS) застосували табельну зброю. 37 осіб затримали, 9 з них за хуліганські дії взяли під варту.

Подібна ситуація мала місце і в іншому румунськомі місті Плоєшті. Люди тут діяли теж під впливом алкоголю. В одному з сіл поблизу Брашова також лунали постріли в повітря. Таким чинои поліція “приборкувала” натовп, який з палицями та кийками накинувся на водія, який ніби-то навмисно врізався в гурт людей.

У Хунедоарі затримали на 30 діб чотирьох осіб, які закидали каменюками стражів порядку. Інших учасників інцинденту оштрафували. При цьому постраждали два службові автомобілі поліції. Конфлікт стався тоді, коли правоохоронці перевіряли дотримання карантинних обмежень.

У Румуніїї 85 відсотків населення відзначають Великдень за східним обрядом. В рамках оголошеного карантину, мешканцям заборонили відвідувати церкви, проводити масові релігійні зібрання тощо. Вірники мали освячувати паски вдома.

Незважаючи на окремі конфліктні ситуації, переважна більшість румунських православних віруючих дотримувались передпесинаих у зв’язку з епідемією коронавірусу вимог. Посилаючись на це, міністр охорони здоров’я країни Нелу Тетару висловив надію, що в час пік епідемії, який очікують в кінці квітня, в Румунії не буде більше 10-12 тисяч хворих на Covid-19. А через кілька тижнів (в середині травня) їх кількість зменшиться.

Зараз симптоми коронавірусу виявили у 8 746 пацієнтів, 430 з них померли,- повідомляє МТІ.

Читайте на ГК:У Румунії черговий антирекорд з коронавірусу
Читайте на ГК:До уваги закарпатців: в Румунії обмежили в'їзд для іноземців через коронавірус
Читайте на ГК:До уваги закарпатців, які планують поїздку в Румунію
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська