1. Новини Закарпаття
  2. >

"Розумний карантин" поширили на всю Чехію (ВІДЕО)

20.04.2020 17:00 0 Без кордонів

У понеділок, 20 квітня, чеська влада поширила проект «розумного карантину» на всю Чехію.

До цього його "випробували" у Празі та Моравії — результати виявилися позитивними, інформує Vinegret.

Головна мета «розумного карантину» — оперативно виявляти, ізолювати і тестувати тих, з ким контактували хворі COVID-19. Все це дозволить поступово зняти карантинні заходи, які діють зараз.

Проект має на увазі наступні основні етапи:

1) Уже інфікованого пацієнта просять назвати всіх, з ким він контактував і які місця відвідував за останні п'ять днів. Але головне - його просять дати згоду на збір персональних даних для створення карти переміщень. Для цього використовуються відомості геолокації, отримані від мобільного оператора, і інформація від банку - де і коли людина розплачувався карткою. За цими даними експерти зможуть визначити людей, з якими пацієнт їхав в одному трамваї, контактував в магазині і т.д.

В рамках пілотного проекту 98% пацієнтів без проблем давали таку згоду, оскільки були зацікавлені в захисті своїх близьких і якнайшвидшому зняття карантину.

2) На основі отриманих даних (вони зберігаються тільки шість годин, після чого безповоротно знищуються) складається список потенційно інфікованих осіб. Епідеміологи зв'язуються з ними по телефону, наказують самоізолюватись і направляють на домашню адресу бригаду для взяття аналізу на COVID-19. З взяттям і доставкою образів лікарям допомагає армія.

3) Після введення проекту поліція почне ретельніше стежити за тими, кому прописаний домашній карантин. Порушників чекають великі штрафи і, за певних обставин, навіть кримінальне переслідування.

Нагадаємо, Прем’єр Чехії розповів, коли країна повернеться до нормального життя

Читайте на ГК:На Марсі над вулканом знову з'явилася дивна хмара (ФОТО)
Читайте на ГК:Євросоюз планує залишити кордони закритими для ряду країн ще, як мінімум, на два тижні
Читайте на ГК:Відомо, в яких умовах космічні туристи будуть летіти в космос [ВІДЕО]
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська