1. Новини Закарпаття
  2. >

У Чехії поліція зможе на місці штрафувати людей без масок

18.04.2020 11:45 Без кордонів

У Чехії поліцейські отримають право на місці штрафувати порушників карантинних заходів на суму до 10 тисяч крон.

У Чехії поліцейські отримають право на місці штрафувати порушників карантинних заходів на суму до 10 тисяч крон.

Відповідний законопроект тиждень тому схвалила нижня палата парламенту, тоді як Сенат в п'ятницю не зміг ні підтримати, ні відхилити його. Це означає, що тепер документ відправиться на підпис до президента і вступить в силу наступного тижня, інформує Vinegret.

Правоохоронці зможуть на місці штрафувати жителів за порушення приписів уряду і Міністерства охорони здоров'я. Наприклад, за відсутність на обличчі маски, недотримання чисельності групи (не більше двох осіб) або перебування на вулиці без обґрунтованої необхідності.

Зараз поліцейські можуть лише скласти протокол і відправити справу в муніципалітет. Рішення про санкції і її розмірі приймається в рамках адміністративного розгляду. Зрідка поліція викликає муніципальних чиновників прямо на місце правопорушення, і тоді вони відразу виписують штрафи провинилися людям.

«Більшість порушень і далі будуть вирішуватися усним навіюванням, що не штрафом. Ми не хочемо створювати поліцейську державу », - заявив міністр внутрішніх справ Ян Гамачек.

Деякі опозиційні депутати раніше виступили проти нововведення, побоюючись, що поліцейські не будуть вникати в ситуацію і діяти занадто формально: наприклад, за відсутність маски людина, яка через карантин міг уже втратити роботу, отримає ще й штраф в 10 тис. Крон, що запустить ланцюжок боргових проблем.

Нагадаємо, з 14 квітня Чехія пом'якшила правила виїзду з країни, а глава чеського МВС попросив не вводити людей в оману

Читайте на ГК:На Марсі над вулканом знову з'явилася дивна хмара (ФОТО)
Читайте на ГК:Євросоюз планує залишити кордони закритими для ряду країн ще, як мінімум, на два тижні
Читайте на ГК:Відомо, в яких умовах космічні туристи будуть летіти в космос [ВІДЕО]
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська