1. Новини Закарпаття
  2. >

"Поширення вірусу не може бути стримане за допомогою кордонів": як відкриватимуть кордони Шенгену, закриті через пандемію

15.04.2020 22:04 Без кордонів

Лідери ЄС розповіли про намір поступово знімати обмеження на перетин кордонів всередині шенгенської зони, а також для іноземних громадян, але зазначили, що це не буде швидким процесом.

Лідери ЄС розповіли про намір поступово знімати обмеження на перетин кордонів всередині шенгенської зони, а також для іноземних громадян, але зазначили, що це не буде швидким процесом.

Як пише "Українська Правда", про це йдеться у спільній пропозиції президента Єврокомісії Урсули фон дер Ляєн та президента Європейської ради Шарля Мішеля, яка є у розпорядженні "Європейської правди".

Керівники ЄС пояснюють, що закриття кордонів вже не може бути ключовим заходом для стримування епідемії.

"Поширення вірусу не може бути стримане за допомогою кордонів, а дії, що вживаються у ізоляції, мають все менший ефект", - констатує документ.

"Заходи зі стримування (епідемії), а також їхнє поступове послаблення, впливає не тільки на охорону здоров’я, але також на виробничі ланцюжки та на національні та транскордонні транспортні системи, які необхідні для забезпечення свобідного пересування людей, товарів та послуг", - констатують президенти ЄК та Євроради.

Тому вони вважають за необхідне взяти на озброєння "поетапнвий підхід до відкриття внутрішніх та зовнішніх кордонів, результатом якого має бути відновлення нормального функціонування Шенгенської зони".

У документі нема жодних дати чи вказівок стосовно часу, однак у Брюсселі пояснюють, що швидкого відновлення Шенгену не буде.

"Відкриття кордонів – це питання довготермінове", - наголосила Урсула фон дер Ляєн, представляючи у середу спільну пропозицію у пресцентрі ЄК.

На першому етапі мають бути поступово відкриті внутрішні кордони ЄС, залежно від епідемічної ситуації у кожній країні.

"Обмежувальні заходи на кордонах мають зніматися координованим чином. Якщо ми не будемо діяти узгоджено, ми можемо отримати новий спалах (захворюваності)", - пояснила президентка ЄК.

Вже після того очікується зняття обмежень для держав за межами ЄС, включно із Україною.

"Відкриття зовнішніх кордонів та доступ не громадян ЄС має відбутися на другій фазі, це рішення має брати до уваги поширення вірусу за межами ЄС", - йдеться у офіційній комунікації президентів  ЄК та Євроради.

Нагадаємо, “Відкриються кордони, магазини, ресторани, перукарні, клуби і можна буде ходити без масок”: що чекає на Чехію в найближчі кілька місяців.

Читайте на ГК:Євросоюз планує залишити кордони закритими для ряду країн ще, як мінімум, на два тижні
Читайте на ГК:Відомо, в яких умовах космічні туристи будуть летіти в космос [ВІДЕО]
Читайте на ГК:Павло Дуров в черговий раз розкритикував роботу Apple
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська