1. Новини Закарпаття
  2. >

В Європі нема кому працювати: ряд країн готові послати за українськими заробітчанами чартери

14.04.2020 20:34 Без кордонів

У МЗС думають, чи дозволяти українцям вирушати на сезонні роботи за кордон.

У МЗС думають, чи дозволяти українцям вирушати на сезонні роботи за кордон.

У сусідніх країнах, у зв'язку з початком сезонних робіт, попит на українських трудових мігрантів такий великий, що уряду готові оплатити чартерні рейси і оформлення документів для них. Про це у вівторок, 14 лютого, заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба в 1+1. 

Він зазначив, що зараз спостерігається великий попит на українську трудову міграцію в сусідні країни. "Уже є такі випадки, коли мені дзвонять міністри закордонних справ ряду країн і кажуть:

"Наша країна готова оплатити чартери, готова все оплатити, і документи "прямо зараз, тому що весна, починаються сезонні роботи, працівники потрібні зараз. Ми поки розглядаємо ці запити", - сказав Кулеба. 

За його словами, проблема полягає в тому, що метою повернення наших співвітчизників в Україну була їхня безпека. У той же час сезонні роботи дуже короткі - вони тривають близько місяця, тому потім трудовим мігрантам знову треба буде повертатися назад. У цьому контексті Кулеба зазначив, що ніхто в світі не може точно спрогнозувати розвиток епідеміологічної ситуації, тому, перш за все, йдеться не про роботу, а про безпеку тих же робітників. 

У відповідь на запитання ведучого, чи будуть відмовляти тим країнам, які просять дозволити виїзд з України сезонним робітникам, глава МЗС заявив, що "ми думаємо".

Читайте на ГК:Що відбулось на Закарпатті, Ужгородщині, Виноградівщині та Берегівщині 17 червня
Читайте на ГК:ІD-картку разом з ідентифікаційним кодом отримали 30 закарпатців (ВІДЕО)
Читайте на ГК:Порушенням у лісовій сфері на Закарпатті кажуть "Стоп" (+ВІДЕО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська