1. Новини Закарпаття
  2. >

В Чехії Уряд анонсував відкриття адміністративних установ і магазинів та змінив правила носіння масок

09.04.2020 20:04 Без кордонів

Уряд підготує план, згідно з яким після Великодніх свят буде відбуватися поступове ослаблення прийнятих державою заходів.

Уряд підготує план, згідно з яким після Великодніх свят буде відбуватися поступове ослаблення прийнятих державою заходів.

У четвер відбулася офіційна прес-конференція членів уряду, на якій були присутні Карл Гавлічек, міністр промисловості і торгівлі, голова міністерства охорони здоров'я Адам Войтех, міністр культури Любомир Заоралек і епідеміолог Роман Примула. На початку політики ще раз офіційно оголосили про продовження надзвичайного стану в Чехії до 30 квітня і пообіцяли підготувати план, згідно з яким після Великодніх свят буде відбуватися поступове ослаблення прийнятих державою заходів, пише видання Around Prague.

Відкриття адміністративних установ заплановано на 20 квітня. До 19 квітня всі державні установи будуть працювати в колишньому режимі, як зараз, тобто більшість буде закрито, а деякі будуть працювати в скороченому режимі. З 20 квітня, коли ситуація з кількістю інфікованих не зміниться в гірший бік, очікується відкриття державних установ, але за умови дотримання суворих гігієнічних заходів.

Наступного тижня відкриються деякі точки роздрібної торгівлі. Міністр промисловості Гавлічек оголосив про те, що магазини і різні точки продажів будуть відкриватися на наступному тижні, які саме - не повідомляється. Але, за його словами, уряд вирішив відривати магазини не по конкретним областям, як це роблять інші країни-члени ЄС, а згідно площі кожного конкретного місця.

Ослаблення по використанню масок. Міністр охорони здоров'я анонсував подальше ослаблення в плані використання масок. Раніше стало відомо, що під час пробіжок і поїздок на велосипеді використання масок є не обов'язковим, також маски не потрібні дітям до 2 років. З сьогоднішнього дня маски не потрібно носити членам однієї сім'ї, коли вони знаходяться в особистому транспортному засобі. Нововведення поширюється і на водіїв громадського транспорту, які перебувають в закритих кабінах.

Міністр охорони здоров'я зазначив, що «Чехія не допустить повторення сценаріїв Іспанії, Італії або Нью-Йорка», тому якщо в результаті ослаблення державних заходів, спрямованих на боротьбу з коронавірусів, відбудеться різке зростання числа хворих, то уряд зупинить процес по поверненню до нормального життя і може знову ввести жорсткі заходи.

Міністерство культури отримає 1,07 млрд крон. Це повинно допомогти центрам та установам, які постраждали від пандемії коронавируса в Чехії.

Політики закликали жителів Чехії залишитися вдома під час найближчих Великодніх свят, щоб ситуація з кількістю інфікованих коронавірусів не погіршить, і влади могли приступити до поступового ослаблення вжитих заходів після свят.

Нагадаємо, раніше  повідомлялося, що в Чехії надзвичайний стан продовжили до 30 квітня.

Також повідомлялося, що в Чехії від коронавірусу вилікувалася 96-річна пацієнтка.

Читайте на ГК:Відомо, в яких умовах космічні туристи бдуть летіти в космос [ВІДЕО]
Читайте на ГК:Павло Дуров в черговий раз розкритикував роботу Apple
Читайте на ГК:Белла Хадід прогулялася у надвідвертому топі (ФОТО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська