1. Новини Закарпаття
  2. >

Коронавірус зненацька застав українських заробітчан у Польщі (ВІДЕО)

06.04.2020 09:17 0 Без кордонів

На тлі епідемії COVID-19 влади Польщі ввели жорсткий контроль за переміщенням громадян.

Кордони закриті, а разом з ними вокзали і аеропорти, дістати квитки неможливо. Це означає, що не тільки в'їхати до Польщі, а й залишити її - вкрай важко, повідомило Євроньюз.

Заручниками ситуації виявилися трудові мігранти. В основному це громадяни сусідніх держав, як Україна, Білорусь. У їх числі Ірина. Їй 27 років, до недавнього часу вона працювала у Варшаві офіціанткою в ресторані. Але тепер він закритий.

"Я ходила на роботу і навіть не думала, що в один прекрасний день все закриється, а я залишуся без заробітку. У такій ситуації опинилися багато", - каже дівчина.

На момент початку епідемії в Польщі налічувалося близько 2 мільйонів трудових мігрантів. Головним чином у сфері обслуговування, і саме ця сфера постраждала найбільше. Багато мігрантів, залишившись без засобів до існування, просто не можуть повернутися додому.

До посольства Грузії кожен день приходять люди в надії отримати допомогу. З початком епідемії міжнародні польоти були обмежені, авіарейси з Варшави в Тбілісі - скасовані. Хто встиг відлетіти, тим пощастило. Кілька сотень людей були відправлені до Грузії спеціальними рейсами, організованими посольством у Варшаві. Іншим же доводиться стояти в черзі, щоб заповнити бланк на отримання місця в гуртожитку.

Польща - це східний кордон Європейського союзу. Сьогодні на цьому кордоні скупчилися тисячі людей з різних країн. За прогнозами влади, пік епідемії в Польщі ще тільки попереду і настане в середині або наприкінці квітня. Тому коли буде скасований режим карантину, ніхто не знає.

Читайте на ГК:Майбутні місцеві вибори стануть "найбільш заполітизованими" в історії України
Читайте на ГК:У Кабміні спрогнозували курс гривні на 2021 рік
Читайте на ГК:Курси валют: гривня дещо відіграла падіння
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська