1. Новини Закарпаття
  2. >

"Тут почнеться нова Америка": Як коронавірус змусив закарпатських заробітчан кинути роботу і виїхати з Чехії (ФОТО)

20.03.2020 21:35 0 Без кордонів Автор: Голос Карпат
 

Згідно останніхи повідомлень Міністерства охорони здоров’я в Чехії на ранок п'ятниці, 20 березня зареєстровано 774 особи інфіковані коронавірусом.

У зв’язку зі зростанням кількості заражень COVID-19 чеський уряд ухвалив і невідкладно запровадив низку заходів, які спрямовані на сповільнення поширення епідемії на території країни.

Відтак Чехія закрила свої кордони для іноземців, крім тих, хто має право постійного чи довготривалого перебування в країні. До того ж, і самі чехи, які повертаються додому з-за кордону, зокрема з країн, охоплених коронавірусом, одразу на 14 днів потрапляють в карантин. Також на території країни заборонено виходити на вулицю без масок. Порушників чекає штраф 20 тисяч крон. 

Водночас припинили своє функціонування сотні закладів харчування, кафе та торгових центрів. Через закриття ресторанів та готелів без роботи залишилися безліч заробітчан, серед яких і закарпатці. ГК вже повідомляв, що чеський автовиробник Skoda закрив три своїх заводи в Млада-Болеславі, Квасинах і Врхлабі. На будівлях мають дотримуватися обмежень у 30 людей. Малі підприємці в туристичній галузі теж потерпають від збитків. Такі обмеження змусили багатьох закарпатських заробітчан повернутися додому

В результаті тут у багатьох галузях з’явилися проблеми з нестачею кадрів. До прикладу, ще ще на початку карантину чехи, а також іноземці, які живуть на території країни, кинулись скуповувати все, щоб не залишитися без продуктів харчування, медикаментів чи засобів гігієни. 3і слів заробітчанина з Іршавщини, в магазинах, через брак персоналу, не раз були порожні полиці. 

Карантин у Чехії розхитує ринок праці. Тут і надалі завершують своє функціонування підприємства у різних галузях. Через нестачу робочої сили чеський Союз торгівлі й туризму звернувся за допомогою до студентів, працівників ресторанів і кафе, які зараз не працюють. Як сказав кореспонденту Голосу Карпат мешканець Іршавщини котрий заробляє в чеському Брно, оплата праці в цих сферах сильно зростає, також є можливість працювати понаднормово.

"Тут, напевно, почнеться нова Америка",. - не стримує своїх емоцій чоловік. 

Читайте на ГК:Відомо, в яких умовах космічні туристи бдуть летіти в космос [ВІДЕО]

В Чеському консульстві в Україні припинили приймати заяви на робочі візи і робота по вже прийнятих заявах зупиняється до закінчення надзвичайного стану, так само як і видача віз. Людям, які встигли отримати робочу візу, уряд не рекомендує приїжджати на заробітки, бо не гарантує безперешкодний перетин кордону.

Раніше повідомлялося, що Іршавщиною шириться фейкова інформація про ізоляцію хворих на коронавірус.
Нагадаємо, закарпатці масово поширюють кумедні "меми" про коронавірус.

Також важливо, що на Закарпатті зупиняють роботу всіх закладів санаторного лікування.

Читайте на ГК:Павло Дуров в черговий раз розкритикував роботу Apple
Читайте на ГК:Белла Хадід прогулялася у надвідвертому топі (ФОТО)
Читайте на ГК:Google дозволила співробітникам віддалено працювати ще рік
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська