1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Світ
  4. > >

Україна відправляє до Польщі автобуси за пішими туристами

16.03.2020 15:33 Без кордонів

Пішохідне сполучення на низці пунктів пропуску припинилося, а люди, які не встигли перетнути кордон, змушені були податися на польський автомобільний пункт пропуску Корчова.

Пішохідне сполучення на низці пунктів пропуску припинилося, а люди, які не встигли перетнути кордон, змушені були податися на польський автомобільний пункт пропуску Корчова.

На українсько-польському кордоні у зв'язку з карантином зараз функціонує лише три пункти пропуску, на яких виникли затори і складності через наплив великої кількості людей. Про це в понеділок, 16 березня, повідомив помічник голови Держприкордонслужби України, прес-секретар Андрій Демченко в коментарі УНН.

Він зазначив, що польська сторона від учора, 00:00, закрила низку пунктів пропуску на кордоні з Україною. Фактично і вчора, і зараз, функціонує три пункти пропуску: Рава-Руська - Хребенне, Краковець - Корчова, Ягодин - Дорогуськ.

За словами Демченка, через зменшену кількість пунктів пропуску весь потік людей, які намагаються перетнути українсько-польський кордон на в'їзд і виїзд з України, йде виключно на цих напрямках, що призводить до збільшення черг.

"Якщо розглядати пункти пропуску Рава-Руська та Ягодин, то жодних проблем там не було. Ускладнення було на напрямку українського пункту пропуску Краковець, з польської сторони Корчова", - зазначив представник Держприкордонслужби.

Він повідомив, що через те, що припинено пішохідне сполучення на пункті пропуску Шегині - Медика, то люди, які намагалися в пішому порядку перетнути кордон, всі попрямували на польський пункт пропуску Корчова, де категорія пункту пропуску - автомобільна.

"Коли відбулося накопичення людей у пішому порядку, то спочатку польська сторона розподіляла людей в транспортні засоби, переважно в автобуси, які прямували в напрямку України. Надалі українські прикордонники організували співпрацю з органами місцевої влади, ми узгодили ситуацію з польською стороною... органи місцевої влада виділяють кілька автобусів, а польська сторона не заперечує в'їзду на свою територію для того, щоб забрати людей, які в пішому порядку очікують перетин кордону. Загалом відомо, що на ранок таким способом забрали близько 500 осіб", - розповів Демченко.

На питання про те, чи можлива ситуація, коли хтось не встигне перетнути кордон, представник ДПСУ зазначив, що зараз "ситуація досить незвичайна, як для України, так і для Польщі". Разом з тим, він пообіцяв, що якщо люди будуть накопичуватися на в'їзд в пішому порядку, то українська сторона буде проводити всі можливі заходи, щоб забрати людей на в'їзд в Україну.

Читайте на ГК:У Польщі загинув українець-заробітчанин
Читайте на ГК:У Польщі на фермі українські заробітчани захворіли на COVID-19
Читайте на ГК:Українська заробітчанка народила у Польщі на смітнику, - ЗМІ
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська