1. Новини Закарпаття
  2. >

Справа збитого MH-17. У Нідерландах починається судовий процес щодо катастрофи (ВІДЕО)

09.03.2020 12:47 Без кордонів

Слухання у справі про збитий над Донбасом літак будуть проходити понад рік. Процес може затягнутися на п'ять років.

Слухання у справі про збитий над Донбасом літак будуть проходити понад рік. Процес може затягнутися на п'ять років.

У Нідерландах у судовому комплексі Схіпхол у понеділок, 9 березня, об 11:00 розпочинаються слухання у справі про збитий над Донбасом у 2014 році літак рейсу МН17. 

Головувати будуть голландські судді Хендрік Стейнгаюс, Дагмар Костер і Хелен Керстенс-Фокенс. Процес відбуватиметься нідерландською й англійською мовами у прямому ефірі. Для розгляду справи судовий комплекс Схіпхол зарезервували на рік. 

Попередній графік слухань: 9-13 березня, 23-27 березня, 8 червня - 3 липня, 31 серпня - 13 листопада 2020 року і з 1 лютого до 26 березня 2021 року. Представляти позицію звинувачення в судовому процесі над чотирма підозрюваними в катастрофі рейсу МН17 буде виключно прокуратура Нідерландів.

Як повідомила заступник директора департаменту МЗС України з міжнародного права, учасниця української делегації Оксана Золотарьова в коментарі Hromadske, зовнішньополітичне відомство в розслідуванні катастрофи лайнера займалося координацією спільної роботи, СБУ і представники Генпрокуратури - опитували свідків, прослуховували телефонні перехоплення і продивлялися відео з камер. 

Делегація України, яка прибула в Нідерланди, складається із представників Генпрокуратури - заступника генпрокурора Гюндуз Мамедова, який очолив Спільну слідчу групу, заступника голови СБУ, посла України в Королівстві Нідерланди Всеволода Ченцова та безпосередньо Оксани Золотарьової. 

"Розслідування безпрецедентне і дуже складне, тому що у слідчих немає доступу до місця події і до всіх свідків. Тому ця справа йде повільніше, ніж теоретично повинно відбуватися кримінальне розслідування", - зазначила Золотарьова.

 

Читайте на ГК:Українські виробники спиртних напоїв переходять на виготовлення дезинфікуючих засобів
Читайте на ГК:Рада нацбезпеки та оборони України створила карту поширення коронавірусу COVID-19
Читайте на ГК:Долар подешевшав після прийнятих Радою законів
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська