1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

Дипломи отримали випускники Українсько-угорського навчально-наукового інституту УжНУ (ФОТО)

14.02.2020 16:17 Без кордонів

Урочистості з цієї нагоди нещодавно відбулися у корпусі Ужгородського університету на вулиці Заньковецькій.

Урочистості з цієї нагоди нещодавно відбулися у корпусі Ужгородського університету на вулиці Заньковецькій.

Документи вручили 27 магістрам денної та заочної форм навчання за спеціальностями: угорська мова та література, історія та краєзнавство, математика та фізика. Четверо випускників, завдяки своїй наполегливості, отримали по два дипломи, інформує karpat.in.ua.

Після звучання гімнів України та Угорщини присутніх гостей представив заступник директора факультету Дюла Імре. Привітати випускників прийшли уповноважений міністра уряду Угорщини Іштван Грежа, ректор Закарпатського угорського інституту ім. Ференца Ракоці ІІ Ілдико Орос, Генеральні консули Угорщини в м. Ужгород та в м. Берегово Йожеф Бугайла та Матяш Сіладі, начальник управління національностей та релігій Закарпатської ОДА Йосип Резеш та методист Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти Єва Браун.

«Вручення дипломів в Ужгороді та Берегові з року в рік набуває дедалі більшого значення – з огляду на те, що у XXI столітті почав формуватися новий порядок у світі, а також у Карпатському басейні, де Угорщина прагне відігравати вирішальну роль. А для цього потрібен людський ресурс, без якого досягти такої мети неможливо», – наголосив Іштван Грежа. Він також зазначив, що протягом останніх років Угорщина надає підтримку закарпатцям незалежно від національності, особливо – угорській громаді, аби кожен зміг знайти себе.

Зазначалося також: вручення дипломів – ще одне підтвердження того, що потрібно продовжувати робити зусилля. Попри те, що нині відносини між двома державами напружені. Іштван Грежа також побажав випускникам берегти те, що вони отримали в університеті, та свою ідентичність.

«Ми живемо тут більше тисячі років, і не можемо уявити іншого, ніж прожити тут і наступні тисячу років. І в цьому у майбутньому ви відіграватимете ключову роль», – підкреслив уповноважений міністра.

«Ми знаходимося у закладі освіти, котрий уже протягом півстоліття стоїть на варті збереження угорської культури на Закарпатті, – зазначила у своїй промові Ілдико Орос. – Цей заклад навчає боротися, вчитися та передавати свої знання. І де б ви не були надалі у світі, ви будете повідомляти про те, що таке Європа та Закарпаття».

Ректор УжНУ Володимир Смоланка, директор Українсько-угорського навчально-наукового інституту Олександр Шпеник, заступник директора Ласло Зубанич, декан факультету історії та міжнародних відносин Іван Вовканич закликали своїх, уже колишніх, студентів нести славу 75-річного університету, знайти себе, досягти своїх цілей та бути успішними.

Відтак до випускників звернулися завідувач кафедри угорської філології Христина Зикань та доцент кафедри Наталія Надь. Перед присутніми виступили і вже колишні студенти Жофія Доргаі та Рейка Багуш. Опісля першокурсники вручили символічні сувеніри випускникам.

Документ про закінчення вищого навчального закладу вручили Володимир Смоланка, Олександр Шпеник та Іштван Грежа.

На заході виступив і ансамбль Закарпатської обласної філармонії «Угорські мелодії». Захід завершився традиційним «киданням шапок» та фотосесією.

Нагадаємо, У Берегові 24 випускники коледжу ЗУІ отримали дипломи молодшого спеціаліста в галузі “Туристичні послуги” (ФОТО)

Читайте на ГК:“Перемога у нас у крові”: в Ужгороді відбулась акція до Всесвітнього дня донора (ВІДЕО)
Читайте на ГК:Спіймали "на гарячому": в Ужгороді неповнолітні намагалися поцупити виручку з кафе (ФОТО)
Читайте на ГК:В Ужгороді зіткнулись чотири автомобілі: з'явилися світлини з місця ДТП (ФОТО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська