1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Світ
  4. > >

У Польщі оцінили перспективу для українських заробітчан

10.02.2020 13:50 Без кордонів

У Варшаві заявили, що в останні роки Польща стає більш конкурентною відносно країн Заходу Європи за рівнем зарплат.

У Варшаві заявили, що в останні роки Польща стає більш конкурентною відносно країн Заходу Європи за рівнем зарплат.

В уряді Польщі не очікують скорочення кількості працівників з України. Їх  кількість зростатиме, хоч і не так сильно, як раніше. Про це заявив заступник директора департаменту міністерства сім'ї, праці і соціальної політики Польщі Мирослав Пшевозьнік, повідомив в понеділок, 10 лютого, Укрінформ

Він уточнив, що пік зростання видачі дозволів на працевлаштування - більш ніж у десять разів - спостерігався протягом 2014 - 2018 років. 

"Ми не очікуємо, що кількість працівників з України цього року зменшиться: буде зростання, щоправда, незначне", - констатував Пшевозьнік. 

Представник міністерства також зазначив, що в останні роки Польща стає більш конкурентною  відносно країн Заходу Європи за рівнем зарплат. Так, цього року мінімальна оплата години праці становить 17 злотих брутто (понад 110 грн), а мінімальна зарплата - 2,6 тис. злотих брутто (майже 17 тис. грн).

До 2024 року, за прогнозами уряду, мінімальна зарплата може зрости до 4 тис. злотих брутто (26 тис. грн). Пшевозьнік додав, що за оцінками Нацбанку Польщі, в країні зараз перебувають 900 тис. трудових мігрантів з України, а за розрахунками міністерства, яке він представляє, - від 800 тис. до 1 млн.

 Говорячи про трудових мігрантів з України, він зазначив, що раніше більшість українців концентрувалися, в основному, в Мазовецькому воєводстві (адміністративний центр - Варшава) - 70%. Зараз пропорції змінилися: у Варшаві та околицях працюють лише 35% українських заробітчан. Представник міністерства розповів, що зараз в уряді йде робота над новою версією міграційної політики. Очікується, що одним з її принципів стане циркулярне перебування іноземних трудових мігрантів. 

"Не може бути мови про тривалі терміни працевлаштування в Польщі - тільки обмежені", - пояснив співрозмовник. 

При цьому він підкреслив, що для більш тривалого працевлаштування іноземців не буде перешкод за умови отримання ними документів на постійне проживання в РП.

Читайте на ГК:У Польщі з 15-го поверху зірвався ліфт з двома українцями
Читайте на ГК:Польська фітнес-модель вразила кадрами з відпочинку (ФОТО)
Читайте на ГК:Польща планує спростити працевлаштування іноземців
загрузка...