1. Новини Закарпаття
  2. >

Журналісти викрили нову схему при розмитненні "єврономерів" (ВІДЕО)

04.02.2020 23:17 Без кордонів

Власники машин ухиляються від податків при розмитненні через схему з гуманітаркою для інвалідів.

Власники машин ухиляються від податків при розмитненні через схему з гуманітаркою для інвалідів.

Для уникнення оподаткування власники євроблях часто маскують її під гуманітарну допомогу для людей з інвалідністю. Про це йдеться в сюжеті для Наші гроші з Денисом Бігусом.

Зазначається, що українці при цьому користуються дірками в законі, відсутністю контролю, підробленими документами від фіктивних дарувальників і сумнівними медичними довідками. Згідно з українським законодавством, особи з інвалідністю мають право отримати в подарунок авто від іноземця. 

"Транспорт за затвердженою Кабміном процедурою визнається гуманітарною допомогою, тому на кордоні за нього не потрібно платити мито і ПДВ. Ефективного контролю за процедурою ніхто не здійснює, тому багато людей користуються законом, щоб здешевити імпортний автомобіль: просто купують за кордоном авто, вписують у документи підставних дарувальників і так позбавляються від обов'язку сплачувати податки", - йдеться в сюжеті. 

При цьому, гуманітарне авто повинно допомогти з пересуванням особи з інвалідністю. Якщо ж він не може керувати автомобілем самостійно, його повинен возити родич або опікун - він повинен не просто формально бути прописаним поруч, а дійсно жити разом з особою з інвалідністю та допомагати йому. Однак, люди часто користуються інвалідним статусом своїх старих родичів, щоб оформити на них авто і забрати собі. "Наприклад, у Віньківцях Хмельницької області проживає пенсіонерка Людмила Гома. У 2018 році на неї оформили "гуманітарний" кросовер Mercedes-Benz GLA 200. За кордоном такий коштує від 23 тис. доларів. До бюджету за його розмитнення недоплатили близько 8,3 тис. доларів.

 

При цьому у пенсіонерки автомобіля немає, у розмові із журналістами вона навіть не змогла згадати "благодійника" з Німеччини, який їй це авто "подарував", підкреслюють журналісти. Як наголошується в сюжеті, подарованим Mercedes користується невістка Людмили Гоми - Ірина, яка називає транспорт своїм і розпоряджається на власний розсуд. Згідно з правилами, не можна скористатися "гуманітарною" пільгою при розмитненні авто, якщо у неї в користуванні або власності вже є автомобіль, проте це правило також постійно порушують. 

"Кілька років тому бабусі судді з Хмельницької області Івана Заярнюка "подарували" гуманітарну Audi A3 2016 випуску. Їздила на ній, правда, не бабуся - а дружина судді. Після смерті родички автомобіль перейшов у власність служителя Феміди", - йдеться в сюжеті. 

У той же час, на Полтавщині, як зазначається, ввезення легкових авто з Європи під виглядом гуманітарки поставили на потік.

За версією правоохоронців, посередники купували машини в Німеччині, а щоб розмитнити їх "під нуль", тобто не сплачуючи податків, підробляли дарчі листи і купували у медиків довідки про інвалідність з потрібним засвідченням. Чиновників Полтавської ОДА також підозрюють в участі в цій схемі: саме вони брали на облік осіб з інвалідністю, "не помічаючи" вже зареєстровані на них авто. 

Справа розслідується вже два роки, вироків у судовому реєстрі досі немає.

Читайте на ГК:В Україні зафіксували 480 випадків COVID-19
Читайте на ГК:Україна теж закупила непридатні до використання швидкі тести на виявлення коронавірусу
Читайте на ГК:Помер від коронавірусу один з колишніх керівників Київської ОДА