1. Новини Закарпаття
  2. >

Чехія назвала умову для списання Україні частини "Ямбурзького боргу"

04.02.2020 22:48 Без кордонів

В обмін на "належну будівлю для посольства" Чехія готова списати Україні частину "Ямбурзького боргу" 1980-х років.

В обмін на

Чехія готова списати Україні частину так званого "Ямбурзького боргу" в обмін на "належну будівлю для посольства" Республіки. Про це йдеться в опублікованому сьогодні прес-релізі міністерства закордонних справ Чехії за підсумками зустрічі глави зовнішньополітичного відомства України Вадима Пристайка з главою МЗС Республіки Томашем Петршічеком. 

Повідомляється, що однією з тем переговорів була історична заборгованість 1980-х років України перед Чехією, так званий "Ямбурзький борг". 

"Одна з можливостей - стерти частину боргу в обмін на відповідну будівлю для посольства в Києві. Нинішня не працює", - заявив Петршічек. 

Відзначимо, "Ямбурзький борг" є частиною боргів СРСР за участь Чехії в будівництві газопроводу Ямбург-Західний кордон (газопровід Прогрес), який проходить по території України. Маршрут через Україну збігається з потоком Уренгой - Помари - Ужгород. За оцінками чеської сторони, борг України становить 200-220 млн доларів, за оцінками України - 79,8 млн доларів.

Читайте на ГК:Курси валют на 17 червня: Нацбанк зміцнив гривню
Читайте на ГК:"Немає сенсу будувати дороги, які відразу руйнують": Зеленський доручив розібратися з перевантаженими фурами
Читайте на ГК:"Відштовхував драбину рятувальників та викинувся голий з вікна": пожежники стали свідками трешової події (ВІДЕО 18+)