1. Новини Закарпаття
  2. >

Україна стала "лідером" в контрабанді сигарет до ЄС

31.01.2020 22:50 Без кордонів

Обсяг незаконного ринку сигарет промислового виробництва в Україні зріс майже в сім разів за три роки.

Обсяг незаконного ринку сигарет промислового виробництва в Україні зріс майже в сім разів за три роки.

Україна посідає перше місце серед країн, з території яких у Євросоюз поставляються нелегальні цигарки. Про це свідчать дані досліджень міжнародної компанії KPMG, передає прес-служба асоціації Укртютюн.

"Тільки у 2018 році 4,2 ​​млрд штук сигарет були незаконно ввезені в ЄС з території нашої держави. Таке "досягнення" істотно шкодить іміджу України на міжнародній арені і зменшує її інвестиційну привабливість", - сказано в повідомленні. 

Також асоціація зазначила, що, згідно з дослідженням агентства Kantar, обсяг незаконного ринку сигарет промислового виробництва в Україні зріс майже в сім разів з 2016 до 2019 року. 

Нагадується, що стратегія щодо боротьби з нелегальним ринком сигарет була схвалена в серпні 2017 року. За її словами, для боротьби з нелегальним ринком сигарет Кабінет міністрів має намір створити Єдиний державний реєстр вилучених з обігу тютюнових виробів, обладнання, сировини і нетютюнових матеріалів для їхнього виробництва. Цей крок передбачено згідно із затвердженим 29 січня планом заходів щодо реалізації Стратегії у сфері протидії незаконному виробництву та обігу тютюнових виробів до 2021 року. Також документ передбачає криміналізацію контрабанди тютюнових виробів і введення автоматизованої системи контролю за обігом тютюнових виробів відповідно до стандартів ЄС.

Читайте на ГК:На Закарпатті 82 нових випадків коронавірусу за добу. 5 людей померли
Читайте на ГК:Гороскоп на 17 червня для всіх знаків зодіаку
Читайте на ГК:Прогноз погоди на Закарпатті: Мінлива хмарність, значні дощі, грози, в окремих пунктах зливи та град