1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Світ
  4. > >

У Польщі заарештували сімох українців у зв'язку з запитами про їхню екстрадицію в Росію

30.12.2019 23:35 Без кордонів

Протягом 2016-2019 років, в Польщі затримали 19 громадян України шляхом внесення даних про них в систему Інтерпол для подальшої екстрадиції в Російську Федерацію.

Протягом 2016-2019 років, в Польщі затримали 19 громадян України шляхом внесення даних про них в систему Інтерпол для подальшої екстрадиції в Російську Федерацію.

Про це повідомляє Громадське радіо з посиланням на інформацію Міністерства закордонних справ України.

Зараз в Польщі сімох українців заарештували у зв'язку із запитами про їхню екстрадицію до Російської Федерації. Ще трьом українцям, які також розшукуються російською стороною, суд обрав запобіжний захід у вигляді заборони залишати територію Польщі.

В українському МЗС додали, що видача російській стороні чотирьох громадян України була неможливою. З якої причини, у відомстві не пояснили. Також там не пояснили, де перебувають ще п'ятеро затриманих.

Як розповіли у МЗС, підставою для підготовки запитів про екстрадицію, в основному, була підозра затриманих громадян в причетності до скоєння правопорушень - торгівлі зброєю, контрабанди наркотичних засобів, розбійних нападів.

У той же час, як раніше повідомив представник уповноваженого з прав людини Андрій Мамалига, йдеться про затримання в Польщі добровольців та учасників АТО.

"Нібито Польща заявляє, що їх видавати не буде, але і відмовляється їх звільняти. Таким чином, запущений так званий екстрадиційний механізм, який чітко виписаний у відповідних конвенціях. З одного боку Польща каже: "Ми виконуємо взяті на себе міжнародні зобов'язання, в тому числі - перед Росією". А з іншого - "Ми підтримуємо Україну в її боротьбі проти Росії". Щоб знайти вихід із ситуації, потрібно прийняти політичне рішення: ви все-таки підтримуєте Україну або виконуєте міжнародні зобов'язання", - заявив Мамалига.

Нагадаємо, 9 листопада в Польщі на прикордонному пункті Дорогуськ за запитом Росії затримали співробітника секретаріату уповноваженого Верховної Ради з прав людини, "унсовця" Ігоря Мазура (Тополю). Відразу після затримання Мазура Міністерство внутрішніх справ направило подання про виключення ветерана з розшуку Інтерполу.

14 листопада Ігор Мазур повернувся в Україну.

Читайте на ГК:Польща скасувала авіарейси з України
Читайте на ГК:На кордоні з Польщею погіршилася ситуація з пропуском українців
Читайте на ГК:У Польщі розшукують українок, які втекли з карантину