1. Новини Закарпаття
  2. >

"Жила 500 млн років тому": у США знайшли скам'янілий мозок морської істоти (ФОТО)

29.12.2019 20:19 Без кордонів

Група дослідників з Гарвардського університету заявила, що їй вдалося виявити скам'янілий мозок морської істоти, вік якої становить близько 500 мільйонів років.

Цю знахідку називають унікальною, пише Phys.org.

Серед археологів поширена думка про те, що м'які тканини, тим більше нервова тканина, не можуть зберегтися у вигляді скам'янілостей. На думку дослідників, подібні тканини повинні розкластися ще до того, як зможуть закам'яніти. Але останнім часом кілька груп вчених повідомляли про виявлення того, що на їх думку є скам'янілою нервовою тканиною, в останках членистоногих кембрійського періоду.

Вчені знайшли викопний зразок безхребетної істоти роду алалкоменей в штаті Юта. Останки подібних істот добре зберігаються через те, що вони мають жорсткий екзоскелет. Разом з тим, ніяких слідів м'яких тканин у таких скам'янілостях раніше знайдено не було. Але тепер вчені заявили про виявлення симетричних плям уздовж середньої частини істоти, які, за їхніми словами, нагадують частину центральної нервової системи у сучасних членистоногих.

У плямах були виявлені сліди вуглецю, який в достатку зустрічається в нервовій тканини. Знайдені мітки стікалися до місця, де розташовувалися чотири ока істоти. На думку дослідників, знайдених доказів достатньо для того, щоб стверджувати, що їм вдалося знайти скам'янілі м'які тканини.

Читайте на ГК:В Альпах лавина накрила групу лижників: загинула жінка та троє дівчаток
Читайте на ГК:Крокодил роздер підлітка на очах друзів
Читайте на ГК:Податкова йде в Instagram: шукатимуть незаконні доходи користувачів
Стрічка