1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. >

Скандал довкола чиновника із Закарпаття: МЗС повернуло на службу дипломата Марушинця

17.12.2019 14:50 Без кордонів ВАЖЛИВО

Чиновник був звільнений з українського дипломатичного відомства через свої антисемітські і пронацистські висловлювання.

Чиновник був звільнений з українського дипломатичного відомства через свої антисемітські і пронацистські висловлювання.

Міністерство закордонних справ поновило на посаді екс-консула України в Гамбурзі уродженця Закарпаття Василя Марущинця, який відомий своїми антисемітськими та пронацистськими поглядами, пишуть Українські новини.

Крім того, чиновник отримав гроші за час вимушеного майже півторарічного прогулу в розмірі 218 184 грн, що сьогодні дорівнює 9 тис. дол.

На піку скандалу Україна отримувала щодо Марущинця персональну обурену ноту від МЗС Німеччини, постійний представник України в ООН Володимир Єльченко називав його "негідником і нікчемою", на той час міністр Павло Клімкін заявляв, що у таких людей "в МЗС немає шансу". Про його антисемітські і пронацистські пости з обуренням писали ЗМІ Німеччини, Польщі, Ізраїлю. Також він став антигероєм публікацій Reuters, Yahoo, Daily Mail і The New York Times.

Тоді, в травні минулого року, його оперативно повернули в Україну і звільнили з дипломатичного корпусу та зі служби за результатами службового розслідування. Погодився з аргументами Дисциплінарної комісії МЗС і Окружний адміністративний суд Києва, в якому Марущинець оскаржував своє звільнення. Однак, в листопаді нинішнього року колегія суддів Шостого апеляційного адміністративного суду вирішила, що Марущинець був звільнений незаконно, а в його діях немає нічого, що порушує присягу держслужбовця. І постановила відновити його на займаній раніше посаді.

Нагадаємо, закарпатського консула Марущинця усунули від виконання обов'язків на час розстеження.

Читайте на ГК:У гірському Міжгір’ї проходить мирна акція протесту (ФОТО)
Читайте на ГК:У кафе Міжгір'я п'яний молодик ледь не зарізав знайомого
Читайте на ГК:Міжгірські рятувальники визволили дітей із замкненої квартири
Стрічка