1. Новини Закарпаття
  2. >

Чехія депортувала чотирьох мешканців будинку російського дипкорпусу

16.12.2019 21:50 Без кордонів

Російських дипломатів підозрюють у тому, що вони незаконно здають в оренду квартири в будинках, виділених для проживання співробітників.

Російських дипломатів підозрюють у тому, що вони незаконно здають в оренду квартири в будинках, виділених для проживання співробітників.

Влада Чехії вислала з країни чотирьох іноземців, які, не маючи дозволу на проживання, проживали в будинках, що знаходяться в розпорядженні посольства Росії. Про це в понеділок, 16 грудня, повідомляє Deník N

За словами прес-секретаря поліції Еви Кропачової, цим особам заборонено в'їзд до Чехії на термін від одного до чотирьох років. 

"Дотримання чеських законів має поширюватися на всіх", - зазначив міністр закордонних справ Томаш Петршичек. 

Видання зазначає, що відповідальний співробітник російського посольства Михайло Саруханов може бути оштрафований за те, що дав притулок цим людям і не оформив їх реєстрацію. 

На початку березня чеське ЗМІ повідомило, що російське посольство в Празі отримує прибуток від здачі в оренду майже двох сотень квартир у чотирьох будинках в районі Прагa 6, призначених для російських дипломатів. Квартири в чотирьох будинках належать чеській державі і надані російському посольству для її дипломатів на невизначений період ще до падіння комунізму в 1989 році, підтвердили в МЗС Чехії. 

Повідомлялося, що мешканці квартир, в основному, є російськими громадянами і орендують це житло десятки років. Посольство РФ, усупереч міжурядовим угодам, також здавало квартири туристам. При цьому орендарі не мають відповідних договорів і вносять плату готівкою, що є порушенням закону. Вони не можуть довести, як довго вони живуть за цією адресою і скільки платять за оренду. 

МЗС Чехії висловило у зв'язку з цим протест і зажадало від російського посольства якомога швидше відкликати свого співробітника Олександра Терентьєва, який брав плату від наймачів житла і звинувачується в застосуванні до них фізичного насильства. Влітку Терентьєв покинув Чехію.

Читайте на ГК:Гороскоп на 7 серпня 2020 для всіх знаків Зодіаку
Читайте на ГК:Ратаковскі позасмагала в "непомітному" купальнику (ФОТО)
Читайте на ГК:У Східному Сибіру відкрилися "ворота у потойбічний світ" (ФОТО)