1. Новини Закарпаття
  2. >

Гренландія почала танути в сім разів швидше, ніж 20 років тому, - вчені

11.12.2019 10:19 Без кордонів ВАЖЛИВО

Швидкість танення льоду Гренландії з 1992 по 2018 рік збільшилася в сім разів, тому до кінця XXI століття тала вода з острова може призвести до зростання рівня Світового океану на 7 сантиметрів.

Такого висновку дійшла Міжнародна група полярних дослідників, дослідження яких опубліковано в науковому журналі Nature в середу, 11 грудня, пише Корреспондент.net.

Для визначення швидкості танення Гренландії 89 вчених з 50 міжнародних організацій проаналізували супутникові знімки за останні майже 30 років і порівняли зміни берегової лінії острова. Так, вони встановили, що з 1992 року Гренландія втратила 3,8 трильйона тонн льоду, що відповідає зростанню рівня Світового океану на 10,6 міліметра.

Якщо на початку 1990-х років танення льоду відповідало близько 1 міліметру зростання рівня води, то зараз цей показник становить 7 міліметрів - тобто Гренландія зараз тане в сім разів швидше. Це означає, що до 2100 року тільки через талу воду з острова рівень Світового океану підніметься на 7 сантиметрів.

Слід зауважити, що причину стрімкого танення Гренландії дослідники не вивчали. Втім, воно може стосуватися зникнення льодів Арктики в цілому внаслідок глобального потепління. За останнє десятиліття середня температура регіону зросла на 0,75 градусів.

Вчені пояснили, до чого прискорене танення Гренландії може привести в глобальному масштабі.

"Якщо говорити просто, то з кожним сантиметром зростання рівня Світового океану, затоплення загрожує шести мільйонам людей", - заявив професор Університету Лідса (Велика Британія) Енді Шеперд.

Читайте на ГК:Жінка померла після конкурсу з поїдання бісквітів
Читайте на ГК:Кількість жертв коронавірусу збільшилася до 80 осіб
Читайте на ГК:Баскетболіст Кобі Брайант загинув в авіакатастрофі
Стрічка