1. Новини Закарпаття
  2. >

Хочеш вид на проживання - вчи мову: у Чехії хочуть посилити вимоги до знань чеської мови для іноземців

03.12.2019 20:35 Без кордонів

Іноземцям буде трохи складніше отримати постійний вид на проживання.

Іноземцям буде трохи складніше отримати постійний вид на проживання.

Міністерство освіти планує посилити вимоги до знань чеської мови, які необхідно буде продемонструвати, пише видання Around Prague.

На даний момент ті, хто зацікавлений в проживанні в країні, повинні мати можливість говорити по-чеськи на рівні А1. Це означає, що вони повинні розуміти основні вираження і повсякденні фрази, написи на плакатах або рекламних щитах і основний зміст розмови, якщо співрозмовник говорить повільно і розбірливо.

Якщо поправки до закону будуть схвалені урядом, то тепер для отримання посвідки на проживання необхідно буде володіти чеською мовою на рівні А2. Тобто орієнтуватися в простих довгих текстах і мати можливість спілкуватися на більш високому рівні.
Нинішній низький рівень, за даними Міністерства з інтеграції в суспільство, недостатній, більш того, такий низький рівень для отримання ПМЖ сьогодні встановлено тільки в двох країнах ЄС - Франції та самої Чехії.

«У порівнянні з іншими європейськими країнами, інститут постійного місця проживання в Чехії є найсильнішим. Цей статус дає іноземцю практично ті ж права, що є у громадянина (крім виборчого права) »- сказано в повідомленні. Тому підвищення вимог до знання мови не є дискримінаційним, навпаки, воно спрямоване на те, щоб сприяти більш глибокому знанню мови, щоб іноземці могли самостійно орієнтуватися в суспільстві без особливих труднощів.

Крім того, міністерство хоче посилити вимоги до кваліфікації екзаменаторів і, щоб перевірити наявність корупції, дозволити поліції і співробітникам міністерства внутрішніх справ доступ до іспиту.

Чисельність іноземців в Чеській Республіці зростає. В кінці жовтня в Чехії жили з тимчасовим або постійним дозволом на проживання майже 589 тис. Осіб. Більшість з них громадяни України і Словаччини.