1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. >

Угорський дипломат перелічив найбільші складнощі на кордоні з Україною

02.12.2019 20:35 Без кордонів

Сусіди скаржаться на неготовність України полегшувати рух через кордон.

Посол Іштван Ійдярто в інтерв'ю «Главкому» заявив про безліч питань прикордонного руху між Україною і Угорщиною, вирішення яких гальмуються.

«Зараз діє безвізовий режим, але Шенгенська зона існує, а Румунія та Україна не є членами Шенгенської угоди. І хоча зараз люди багато подорожують між нашими країнами, проте найголовнішою проблемою залишається не вирішене питання інфраструктури», - пояснює Ійдярто.

Угорський амбасадор наводить приклад, що наразі у Чопі є міст, що потребує термінового ремонту, у Берегово свої проблеми.

«Угорська позиція полягає в тому, щоб відкривати якомога більше прикордонних пропускних пунктів. Раніше єдине, що зупиняло таке розширення, були фінансові труднощі, що відчувала Україна. Зараз же політичні відносини між країнами гальмують процес», - зазначає Ійдярто.

Попри все, дипломат говорить, що один прикордонний пункт між Угорщиною і Україною «фактично готовий до відкриття - це Нодь Ходош - Велика Паладь».

«Так, це не вирішить всі питання, але тим не менш, може поліпшити ситуацію. Наступне важливе питання – автомагістралі, що з угорського боку знаходяться близько біля кордону. Натомість українських таких немає», - зауважує Ійдярто.

Нагадаємо, в Ужгороді пройшов семінар, присвячений можливостям українського бізнесу в ЄС.

Читайте на ГК:Закарпаття. Німець спробував контрабандним шляхом перевезти 2,7 кг марихуани
Читайте на ГК:На Берегівщині чоловік повернувся з роботи і побачив на підлозі свою дружину мертвою
Читайте на ГК:У Берегові перша свічка Адвента закликає до світлих діянь, любові й милосердя (ФОТО)
Стрічка