1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

На Виноградівщині коштом Євросоюзу розпочали реконструювати лівобережну дамбу між селами Теково і Гетеня

27.11.2019 16:16 Без кордонів

У Виноградові відбулася Стартова конференція проекту HUSKROUA «Зміцнення транскордонної безпеки заходами, спрямованими на запобігання паводків та затоплення водами у межиріччі річки Тиса і Тур».

У Виноградові відбулася Стартова конференція проекту HUSKROUA «Зміцнення транскордонної безпеки заходами, спрямованими на запобігання паводків та затоплення водами у межиріччі річки Тиса і Тур».

Проект впроваджується у рамках Програми транскордонного співробітництва ЄС Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна 2014 – 2020 за партнерства Верхнє-Тисайської Дирекції водного господарства (Угорщина), Виноградівського міжрайонного управління водного господарства, Виноградівської РДА та ГО «Екосфера» на території Виноградівського району Закарпатської області та регіону Саболч-Сотмар-Берег Угорщини.

Грантовий контракт на виконання проекту підписали Басейнове управління водних ресурсів річки Тиса та Міністерство закордонних справ і торгівлі Угорщини як керівний орган управління Програми транскордонного співробітництва.

Основним інфраструктурним елементом проекту на українській території є реконструкція 9,5 км лівобережної дамби річки Тиса на ділянці між селами Теково і Гетеня, а також будівництво локального протипаводкового центру в с. Тисобекень Виноградівського району. Також проект передбачає проведення освітніх заходів серед місцевого населення і молоді.

Бюджет проекту – понад 4,1 млн євро, а завершити його реалізацію мають у серпні 2022 року.

Учасники форуму переглянули презентації участі в проекті українських та угорських партнерів і побували в с. Гетеня де оглянули місце майбутньої реконструкції дамби і відкрили геодезичний репер як символ початку будівельних робіт, повідомила Прес-служба ОДА.

Нагадаємо, на річках Закарпаття очікується підвищення рівня води.

Читайте на ГК:На Виноградівщині горить-палає лісовий масив (ФОТО)
Читайте на ГК:Як це, бути хворою на коронавірус. Перша жертва COVID-19 на Виноградівщині розповіла про недугу
Читайте на ГК:У мережі показали безлюдну центральну вулицю міста Виноградів (ВІДЕО)