1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

На кордоні в Ужгороді зустрілися прикордонники України та Словаччини (+ФОТО)

26.11.2019 17:25 Без кордонів ВАЖЛИВО

На зустрічі обговорили як зробити безпечнішою спільну ділянку держрубежу.

На зустрічі обговорили як зробити безпечнішою спільну ділянку держрубежу.

Сьогодні у пункті пропуску «Ужгород-Вишнє-Нємецке» пройшла зустріч прикордонників України та Словаччини.

Делегацію Держприкордонслужби на цьому заході очолював перший заступник Голови відомства полковник Володимир Нікіфоренко, словацьку ж делегацію – його колега полковник Роберт Гуцький.

Під час зустрічі сторони обговорили обстановку на спільній ділянці державного кордону, а це майже 100 кілометрів, з яких понад 95 сухопутна та майже 2,5 км – річкова, інформує Держприкордонслужба України.

Володимир Нікіфоренко та Роберт Гуцький відзначали, що загалом обстановка на спільному кордоні залишається контрольованою. По багатьом показникам є позитивні тенденції.

У той же час основним контрабандним товаром на кордоні зі Словаччиною залишаються сигарети. І хоч їх за 10 місяців цього року вилучили удвічі менше ніж за аналогічний період 2018-го, активність пачкарів залишається високою. Наприклад, у 3 випадках українські прикордонники знайшли у залізничних вагонах з сипучими вантажами, які йшли у Словаччину, близько 45 тисяч пачок сигарет.

Також порушники озброюються літальними апаратами. Наприклад, цього року біля кордону зі Словаччиною співробітники Держприкордонслужби затримали 4 безпілотники. Усі ці дрони намагалися використовувати в нічний час для повітряного транспортування в Словаччину сигарет.

Сторони обговорили ситуацію щодо вжитих заходів з протидії контрабанді малими та безпілотними літальними апаратами, і погодилися, що вони були дієвими. Зважаючи, що порушники дедалі частіше намагаються використовувати дрони, українські та словацькі прикордонники обговорили нарощення можливостей виявлення та припинення такої протиправної діяльності, в тому числі оперативними та технічними заходами. 

Загалом сторони констатували, що співпраця прикордонних відомств України та Словаччини є ефективною і забезпечує належний рівень охорони спільного кордону. Також було наголошено на необхідності обміну інформацією, досвідом, удосконаленні взаємодії оперативних підрозділів.

Нагадаємо, мукачівські стражі кордону "виловили" з прикордонної Тиси 1650 пачок контрабандних сигарет (ФОТО)

Читайте на ГК:На Закарпатті шукали двох жінок, які пішли за грибами й заблукали
Читайте на ГК:Закарпатка, яка назвала сина Зеленським, кличе в гості президента (ВІДЕО)
Читайте на ГК:На Закарпатті, крім тримісячного Зеленського, живе ще й 10-річний хлопчик Янукович (ВІДЕО)