1. Новини Закарпаття
  2. >

Вчені записали звучання магнітного поля Землі під час бурі на Сонці

19.11.2019 23:08 Без кордонів

Сонце постійно випромінює потік заряджених частинок, який називають сонячним вітром. Земля захищена від нього магнітним полем.

Сонце постійно випромінює потік заряджених частинок, який називають сонячним вітром. Земля захищена від нього магнітним полем.

З'явився запис звучання магнітного поля Землі, пише Корреспондент.net з посиланням на Newsweek.

Проаналізувавши дані з космічного апарату Cluster, що належить Європейському космічному агентству, дослідники виявили, що сонячна буря «глибоко модифікує» простір відразу під магнітним полем.

"Це відкриття може допомогти знайти способи пом'якшити потенційний нищівний вплив", - вважають вчені.

Сонце постійно випромінює потік заряджених частинок, який називають сонячним вітром. Земля захищена від нього магнітним полем. Воно не дозволяє частинкам проникати в атмосферу.

Однак вибухи на поверхні зірки можуть створити величезні хмари заряджених частинок і радіації. Якщо вони будуть спрямовані до Землі, їх удар може вивести з ладу супутникові системи, викликати знеструмлення і вплинути на системи GPS. Вважається, що потужна буря на Сонці сьогодні може завдати людству збитки на трильйони доларів.

Розуміння, що саме відбувається під час ударів сонячної бурі, може допомогти розробити стратегії щодо пом'якшення наслідків.

У дослідженні використовували дані місії Cluster. Її орбітальні апарати в період з 2001 до 2005 року пережили шість сонячних бурь і записали магнітні хвилі, утворені в регіоні, де частинки із Сонця стикаються із Землею. Ці хвилі були переведені в частоти, які люди здатні чути. Таким чином, з'явилася химерна «пісня» магнітного поля Землі.

Читайте на ГК:Чеський журнал оскандалився через обкладинку з афро-Гітлером (ФОТО)
Читайте на ГК:Через негоду у Чехії загинула одна людина, ще одну розшукують
Читайте на ГК:Гороскоп на 21 червня 2020 для всіх знаків Зодіаку