1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. >

Питання закарпатських угорців: МЗС України висловилось про "автономію" в області

18.11.2019 12:37 Без кордонів ВАЖЛИВО

МЗС висловлює протест у зв’язку із закликами до втручання у внутрішні справи суверенних держав, які мають місце в оприлюдненому 15 листопада Комюніке XVIII-го засідання Угорської постійної ради.

Про це повідомив пресцентр МЗС.

"Засуджуючи заклики до автономії угорських спільнот Карпатського регіону, наголошуємо на тому, що національні меншини в Україні користуються конституційним правом на культурну автономію і що підтримка інших форм автономії суперечать українському законодавству і є посяганням на територіальну цілісність", - йдеться у заяві зовнішньополітичного відомства України.

У контексті наміру угорської сторони реалізовувати програми з надання допомоги закордонним угорцям МЗС України зазначає, що процедура надання такої допомоги має узгоджуватися з країнами проживання угорських громад та надаватися в "прозорий та недискримінаційний спосіб". 

Міністерство також нагадує, що Конституційний суд України визнав Закон України "Про освіту" таким, що відповідає Конституції, і що шість із семи висловлених Венеціанською комісією рекомендацій для імплементації цього закону Україною вже виконані.

"Після виконання останньої, сьомої, рекомендації ми очікуємо на розблокування Будапештом діалогу України з НАТО", - підкреслили в МЗС.

Важливим для України є елементи Комюніке з висловленням готовності до нормалізації відносин України та Угорщини, зазначили в Києві.

"Закликаємо угорську сторону припинити необґрунтовані звинувачення на адресу України в порушеннях прав угорської меншини та продовжити працювати у напрямку відновлення атмосфери довіри і добросусідського співробітництва, що відповідає також інтересам національних меншин, що проживають у наших державах", - додали у МЗС України.

Зазначимо, Угорська постійна рада - це консультативний орган угорських політичних сил і закордонних угорських організацій, які мешкають у суміжних з Угорщиною країнах. Її члени: прем'єр, віце-прем'єр з питань нацполітики, міністр закордонних справ, держсекретар з питань національної політики, голови і керівники фракцій парламентський партій, а також закордонні угорські організації, які мають народних, обласних або місцевих депутатів. З України це ТУКЗ і ДСУУ.  Рада ухвалює резолюцію, яка носить рекомендаційний характер для уряду Угорщини у сфері національної політики.

Нагадаємо, до уваги закарпатців: угорські пенсіонери отримають пенсійні премії.

Читайте на ГК:Солістка гурту "Марина і Компанія" виконала драйвовий кавер на пісню "Dance Monkey" (ВІДЕО)
Читайте на ГК:Перший тиждень весни ознаменується для берегівчан традиційним винним фестом
Читайте на ГК:Гурка, пікниця, шовдарь: як на Закарпатті відзначили фестиваль гентешів у Гечі (ВІДЕО)
Стрічка