1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Світ
  4. >

Європарламент заблокував затвердження єврокомісара від Угорщини

14.11.2019 23:36 Без кордонів ВАЖЛИВО

Частина євродепутатів сумнівається, що Олівер Варгеї служитиме інтересам ЄС.

Комітет Європарламенту з закордонних справ не погодив кандидатуру угорця Олівера Варгеї на посаду єврокомісара з питань політики розширення та сусідства. Водночас комітет вирішив скерувати йому п'ять додаткових письмових запитань.

Про це стало відомо за підсумками засідання координаторів комітету в четвер, 14 листопада, передає DW.

Причиною такого рішення стали сумніви частини євродепутатів у тому, чи буде Варгеї відстоювати цінності й інтереси Євросоюзу, або скоріше курс прем'єра Угорщини Віктора Орбана.

Як відомо, у Єврокомісії та Європарламенті уряд Орбана звинувачують у розхитуванні правової держави в країні. Тому деякі депутати вважають неприпустимим, щоб за дотриманням принципу верховенства права в сусідніх з ЄС країнах стежив представник Угорщини.  

Варгеї до понеділка має відповісти на додаткові питання. Після цього координатори комітету знову зберуться на засідання вирішувати, чи давати йому "зелене світло", чи проводити нові слухання.

Олівер Варгеї є другою спробою Угорщини затвердити свого кандидата в складі наступної Єврокомісії на чолі з німкенею Урсулою фон дер Ляєн. Попередній кандидат на посаду єврокомісара з питань політики розширення та сусідства Ласло Трочані не дійшов навіть до слухання в комітеті із закордонних справ. Комітет з юридичних питань Європарламенту відхилив його кандидатуру, мотивувавши це конфліктом інтересів угорця.

Читайте на ГК:На КПП "Захонь" і "Тисабеч" угорські митники знайшли 8000 пачок контрабандних сигарет на суму понад 11 млн форинтів (ВІДЕО)
Читайте на ГК:Зіткнення суден у Будапешті: українського капітана помістили під домашній арешт
Читайте на ГК:В Угорщині палинка вже не є найпопулярнішим святковим напоєм
Стрічка