1. Новини Закарпаття
  2. >

МВС порадило ветеранам війни з Росією уважно планувати зарубіжні поїздки

10.11.2019 23:04 Без кордонів

РФ може використовувати Інтерпол для політичних переслідувань.

Міністерство внутрішніх справ порадило ветеранам російсько-української війни уважно планувати зарубіжні поїздки.

Про це йдеться в коментарі директора Департаменту комунікацій МВС Артема Шевченка в зв'язку з затриманням в Польщі за російським запитом Ігоря Мазура (Тополі), одного з лідерів УНА-УНСО.

"МВС радить тим українським громадянам, в тому числі ветеранам війни з РФ, які відчувають ризик бути затриманими в третіх країнах за псевдо звинуваченнями для подальшої видачі в Мордор, ретельно і уважно ставитися до планування закордонних поїздок і поширення інформації про них. Необхідні роз'яснення МВС готове надавати", - написав Шевченко в фейсбуці.

Він зазначив, що Росія може використовувати Інтерпол цілеспрямовано для політичних переслідувань.

Росія звинувачує Мазура в тому, що він нібито в 1994-2000 роках брав участь у складі озброєного формування в бойових зіткненнях з федеральними силами на території Чечні. Розслідування справи завершилося в 2014 році, але орієнтування на нього полякам прислали вже в 2019 році.

"Тобто, не виключено, що хтось із тих людей, які могли знати, що Ігор "Тополя", якого запросили в листопаді їхати до Польщі, дали знати про це росіянам, а ті швидко прислали туди саме таке повідомлення про затримання, яке мінімізувало обізнаність про це поліцейських українського бюро Інтерполу", - написав Шевченко.

Нагадаємо, що одного з лідерів УНА-УНСО, співробітника секретаріату омбудсмена, ветерана російсько-української війни Ігоря Мазура затримали за запитом Росії на пункті пропуску Ягодин-Дорогуськ на україно-польському кордоні 9 листопада.

Наступного дня його передали на поруки українському консулу в Любліні.

Читайте на ГК:Стало відомо, що українцям можуть почати нараховувати зарплати за новою системою
Читайте на ГК:Озвучені результати перепису в Україні
Читайте на ГК:Україна на 10 років віддає Укрзалізницю німцям
Стрічка