1. Новини Закарпаття
  2. >

Уряд Чехії видасть візи 1500 українців, які поїхали туди на боротьбу з короїдом

01.11.2019 22:37 Без кордонів

У середу Уряд схвалив видачу 1500 надзвичайних робочих віз в рік для українців, які повинні працювати в лісовому господарстві, сільському господарстві і харчовій промисловості.

Робітники можуть бути активно залучені до боротьби з наслідками навали жука-короїда, пише видання Around Prague.

У документі говориться, що в даний час не вистачає до 57 тис. Робочих. Віза буде розрахована на рік, і уряд очікує, що в місяць будуть оброблятися 125 заявок, а в рік. - 1500 заявок.

Роботодавцем українців не зможе бути будь-яким агентством з працевлаштування, а тільки прямий роботодавець в сільському, продовольчому або лісовому господарстві. Прийнята директива повинна діяти до кінця 2022 року, з урахуванням щорічного аналізу ефективності такого заходу і ситуації на вітчизняному ринку праці.

2,5 млрд для боротьби з короїдом

Чеська Республіка боролася з лихом короеда протягом декількох років. На думку експертів, ситуація в чеському лісовому господарстві найгірше. В кінці липня уряд затвердив програму субсидій, завдяки якій недержавні лесовладельцев могли отримати до 2,5 млрд чеських крон в цьому і наступному році.

Програма субсидій повинна компенсувати зниження цін на деревину на ринку через короеда. За оцінками міністерства, обсяг деревини за рахунок жука-короеда в цьому році досягне 15-20 млн кубометрів, два роки тому він становив близько 6 млн кубометрів, тенденція до зростання збережеться. Зі збільшенням лісозаготівель площа районів для залісення відповідно збільшуватиметься.

Читайте на ГК:У Чехії на збройовому заводі стався вибух
Читайте на ГК:"Повітря на мільйон": кмітливий британець налагодив бізнес із продажу чистого повітря (ВІДЕО)
Читайте на ГК:У Мережі вперше з'явилося фото художника Banksy (ФОТО)
Стрічка