1. Новини Закарпаття
  2. >

Генсек НАТО висловився про претензії Угорщини через нацменшини та співробітництво з Україною

01.11.2019 16:21 Без кордонів

Столтенберг заявив, що права нацменшин в Україні - це серйозне питання, але воно не повинно заважати співпраці НАТО і України.

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що претензії Угорщини до українського мовного закону не повинні перешкоджати співпраці НАТО з Україною. Про це він сказав в інтерв'ю Європейській правді в п'ятницю, 1 листопада.

"Так, питання прав меншин залишається, і це серйозна річ, але вона не повинна закривати все інше, що ми робимо разом з Україною, і стосовно чого є згода всіх 29 союзників", - сказав Столтенберг.

Він зазначив, що за результатами засідання Комісії Україна-НАТО в Києві всі країни погодилися на спільну заяву, яка однозначно закликає Росію відвести свої війська і озброєння з Донбасу і чітко підтримує Україну.

Однак він не став уточнювати, як вдалося вмовити угорців, які обіцяли заблокувати заяву.

"Я не буду розкривати деталі процесу. Головне, що у нас є прекрасна сильна заява з чіткою підтримкою України, і політичною, і практичною, яка однозначно засуджує дії Росії проти України", - сказав генсек.

Напередодні на Євразійському саміті в Будапешті Петер Сійярто сказав, що Угорщина наклала вето на спільну заяву послів НАТО щодо України. Він зазначив, що в дану заяву угорська сторона запропонувала внести зміни. За його словами, Україна повинна виконувати свої обов'язки щодо меншин відповідно до міжнародного права. У НАТО їхню пропозиції відкинули.

Раніше прем'єр Угорщини Віктор Орбан заявив, що заяву послів НАТО щодо України не буде схвалено угорською стороною без урахування пропозицій щодо угорської меншини, яка проживає на Закарпатті.

Читайте на ГК:Новини Закарпаття, Ужгорода, Мукачівщини, Тячева 27 січня 2020 року
Читайте на ГК:Закарпатці почали отримувати квитанції для сплати за розподіл газу
Читайте на ГК:Завтра ФК "Минай" проведе товариський матч з ФК "Ужгород" (ФОТО)
Стрічка