1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Світ
  4. >

У Польщі оцінили внесок українських заробітчан у розвиток економіки

31.10.2019 23:34 Без кордонів

За п'ять останніх років кількість українських заробітчан у Польщі збільшилася на 900 тисяч - і вони підняли економіку країни на 2,5%.

За п'ять останніх років економіка Польщі зросла на 22%, з яких 2,5% - це внесок українських заробітчан, повідомила газета Rzeczpospolita.

Оскільки офіційна статистика працевлаштування в Польщі відображає вклад українців у розвиток країни дуже приблизно, експерти вирішили провести обчислення опосередковано. Взяли до уваги показник економічної активності і статистику виїзду поляків за кордон у пошуках кращого заробітку. Починаючи з 2013 року кількість працівників у Польщі збільшилася на 900 тисяч. З урахуванням чисельності з'їхалих з території країни поляків працездатного віку фактична чисельність працівників має бути вдвічі більшою при обліку економічних результатів, стверджують експерти. 

Швидке зростання економіки можна пояснити або різким збільшенням продуктивності роботи, що малоймовірно, або приїздом великої кількості нових заробітчан. З огляду на те, скільки українців за п'ять років перетнули кордон, аналітики прийшли до висновку, що саме наші гастарбайтери і зробили таке стрімке економічне зростання можливим. 

"Протягом останніх п'яти років внесок мігрантів зі сходу в розростання економіки був майже таким самим, як і внесок нових польських працівників. У той же час ми робимо недостатньо того, щоб вони тут залишилися", - зазначає газета. 

А проблеми в Польщі з цього питання, як повідомляє ЗМІ, дійсно виникають, адже дедалі більше наших заробітчан або залишаються в Україні, або змінюють Польщу на інші країни - наприклад, Німеччину.

Читайте на ГК:У Польщі на будівництві загинув український заробітчанин
Читайте на ГК:Понад 200 тисяч українців отримали дозволи на проживання в Польщі
Читайте на ГК:У Польщі двоє братів з України загинули у ДТП
Стрічка